Trwa ładowanie...
d2wlgi4

Akcja policji pod Paryżem. Znaleziono broń, ładunki wybuchowe i wyrzutnię rakiet

Francuska policja przeprowadziła nalot na kryjówkę handlarzy narkotyków w położonym na przedmieściach Paryża Saint-Denis. W "dziupli" przestępców odkryto 40 kg haszyszu, dwie strzelby kalibru 9 i 12 mm, kamizelki kuloodporne, materiały wybuchowe, a nawet wyrzutnię rakiet przeciwpancernych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja policji w stolicy Francji.
Akcja policji w stolicy Francji. (PAP, Fot: CHRISTOPHE PETIT TESSON)
d2wlgi4

Akcja służb miała miejsce w czwartek 17 sierpnia. Przestępcy ukrywali imponujący dorobek w schowku na rowery. W związku z handlem narkotykami i bronią zatrzymano dwie osoby. Mężczyźni mają 30 i 40 lat. Służby obserwowały ich od kilku tygodni - podaje francuski dziennik "Le Parisien".

Rozbicie szajki handlarzy narkotyków było jedną z największych policyjnych akcji w Saint-Denis w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Poprzednia miała miejsce w listopadzie, kiedy służby celne wykryły na północnych przedmieściach Paryża ciężarówkę przewożącą 500 kg marihuany.

W 2015 roku o Saint-Denis było głośno również w kontekście zamachów terrorystycznych. W obławie na zamachowców policjanci zastrzelili dwóch mężczyzn. Zginęła też kobieta-samobójczyni. Zatrzymano również siedem osób związanych z zamachowcami. Więcej o zamachach w Paryżu pisaliśmy w artykule poniżej:

d2wlgi4

Podziel się opinią

Share

d2wlgi4

d2wlgi4
d2wlgi4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów