Trwa ładowanie...

"To była zdrada". Dotarliśmy do mocnego pisma Agrounii

AGROunia w specjalnie wydanym oświadczeniu zaprzecza, by jej działacze prowadzili rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym. To reakcja na wypowiedź Marka Sawickiego, który w programie "Tłit" Wirtualnej Polski stwierdził, że "Koalicja Polska gromadzi wokół siebie AGROunię". "To kłamstwo. AGROunia nie gromadzi się wokół Koalicji Polskiej" – pisze w stanowisku Michał Kołodziejczak, wbijając szpilę ludowcom. "PSL musi zrozumieć, że oddało polską wieś i miasta poza wielkimi aglomeracjami Jarosławowi Kaczyńskiemu" – czytamy w stanowisku.

Agrounia odcina się od PSL po programie WP. "Nie ma rozmów o wspólnym starcie. Oddaliście polską wieś Kaczyńskiemu"Agrounia odcina się od PSL po programie WP. "Nie ma rozmów o wspólnym starcie. Oddaliście polską wieś Kaczyńskiemu"Źródło: EAST_NEWS, fot: Krzysztof Radzki
d2qtbqf
d2qtbqf

Wypowiedź byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który w piątek był gościem programu "Tłit" Wirtualnej Polski wzburzyła lidera AGROunii. Polityk PSL był pytany o to, w jakiej formule opozycja może pójść do wyborów.

– W mojej ocenie żadnej jednej listy nie będzie. Najprawdopodobniej będą cztery listy, a nie dwie, jak chcielibyśmy – stwierdził. Sawicki dopytywany o cztery listy stwierdził, że jedną z nich będzie lista ludowców wraz z sojusznikami.

– W mojej ocenie Koalicja Polska, to, co gromadzi wokół siebie. Wspomina pan AGROunię, pewnie odnowione Porozumienie, Unia Europejskich Demokratów, Tak!Dla Polski i te środowiska, która z nami współpracują – stwierdził. Dalej wskazał na odrębne listy Polski 2050, Koalicję Obywatelską i Lewicę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak wystartują w wyborach? Polityk odsłania karty

"Oddaliście polską wieś Kaczyńskiemu"

Zaliczenie AGROunii Do listy Koalicji Polskiej nie spodobało się liderowi AGROunii. W wydanym w poniedziałek oświadczeniu Michał Kołodziejczak napisał: "Polityka, która jest cokolwiek warta musi być budowana w oparciu o zaufanie - ograniczone, ale jednak zaufanie i wzajemny szacunek. To dla AGROunii najważniejsza przesłanka do tworzenia politycznych sojuszy na przyszłość-i dla dobra Rzeczpospolitej. AGROunia od zawsze rozmawia z politykami opozycji - nie ukrywamy tego. Chcemy poznać wszystkie punkty widzenia i dokładnie zrozumieć na kogo możemy liczyć w naszej walce politycznej. Ale uwaga: podstawa tych rozmów zawsze pozostanie taka sama i niezmienna: my jesteśmy od załatwiania spraw milionów Polaków".

d2qtbqf

W dalszej części stanowiska AGROunia bezpośrednio odnosi się do wypowiedzi Marka Sawickiego. "Mówimy jasno i dobitnie. Rozpowszechnianie przez Mark Sawickiego (PSL) informacji o rozmowach na temat wspólnych list z AGROunią uważamy za niepoważne. Marek Sawicki powiedział nieprawdę w programie,,Ttit" wp.pl w rozmowie z Patrykiem Michalskim: "Koalicja Polska gromadzi wokół siebie AGROunię." To kłamstwo. AGROunia nie gromadzi się wokół Koalicji Polskiej. Odbieramy to jako sianie zamętu w głowach Polaków, a deklaracja Marka Sawickiego z PSL o wspólnym starcie wyborach uważamy za pozbawione podstaw".

Kołodziejczak w ostatniej części pisma krytykuje ludowców i zarzuca PSL-owi porzucenie polskiej wsi. "Jesteśmy przekonani, że Marek Sawicki poprzez mówienie fałszywych sformułowań chce wprowadzić niepokój w strukturach AGROunii, która dziś NIE PROWADZI żadnych rozmów o wspólnym starcie z kimkolwiek. Gdyby AGROunia prowadziłaby takie rozmowy nasi działacze dowiedzieliby się jako pierwsi. Polskie Stronnictwo Ludowe musi zrozumieć, że oddało polską wieś i miasta poza wielkimi aglomeracjami Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zostaliśmy zostawieni do zniszczenia - to była zdrada. PSL musi wiedzieć, że dalsze atakowanie naszych działaczy w terenie to droga donikąd - powtarzaliśmy to wiele razy. Sformułowania powtarzane przez Marka Sawickiego wpisują się w narracje starej, zepsutej polityki, z którą należy skończyć. My wiemy, że naruszyliśmy masę interesów: PiS- owskich i PSL-owskich, ale z drogi raz przez nas obranej powrotu nie ma" – czytamy w oświadczeniu.

. WP
Agrounia odcina się od PSL po programie WP. ”Nie ma rozmów o wspólnym starcie. Oddaliście polską wieś Kaczyńskiemu” Źródło: WP

Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qtbqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qtbqf
Więcej tematów