Trwa ładowanie...

Agnieszka Kamińska - kim jest prezes Polskiego Radia?

Agnieszka Kamińska funkcję prezesa Polskiego Radia pełni od stycznia tego roku. W związku ze skandalem dotyczącym Listy Przebojów Trójki nie jest wykluczone jej odwołanie z tej funkcji. Kim jest Agnieszka Kamińska?

Agnieszka Kamińska - kim jest prezes Polskiego Radia?Źródło: PAP
d3ose2w
d3ose2w

Kim jest Agnieszka Kamińska?

Agnieszka Kamińska od stycznia tego roku pełni funkcję prezes Polskiego Radia. 22 stycznia zastąpiła na tym stanowisku Andrzeja Rogoyskiego. W grudniu 2019 roku została powołana na członka zarządu Polskiego Radia, a w lutym 2019 roku została szefową radiowej Jedynki. Wcześniej piastowała funkcję zastępcy szefa Polskiego Radia 24. Przez 12 lat była związana z Telewizją Polską. Tam pracowała jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne.

W jej sylwetce zamieszczonej na stronie Polskiego Radia czytamy, że szlify dziennikarskie zdobywała jako reporterka i reportażystka. Za reportaż psychologiczny "Byłam bólem" otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych Dylematy człowieka XXI wieku. Doceniono też jej reportaż historyczny "Tryba Potockiego". Była też redaktorką prowadzącą TVP Historia.

Agnieszka Kamińska może zostać odwołana

Jak informuje serwis "Press", waży się zawodowa przyszłość Agnieszki Kamińskiej. Jeszcze niedawno szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mówił, że Kamińska cieszy się jego zaufaniem, ale po tym, co wydarzyło się w radiowej Trójce, istnieje możliwość odwołania prezes.

d3ose2w

W ostatnich dniach z radiowej Trójki odeszło kilkunastu dziennikarek i dziennikarzy. To efekt ingerencji w kolejność utworów na Liście Przebojów radiowej Trójki. Notowanie wygrała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój", ale notowanie zostało anulowane. Później winą za zmianę kolejności na liście obarczony został jej twórca, Marek Niedźwiecki. W poniedziałek z funkcji dyrektora - redaktora naczelnego Trójki zrezygnował Tomasz Kowalczewski, a jego następcą został wieloletni dziennikarz radia - Jakub Strzyczkowski.

**Zobacz też: Po zmianie na Nowogrodzkiej. „Sentyment prezesa PiS”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ose2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ose2w
Więcej tematów