Trwa ładowanie...
d2h6b6i

Agenci CBA będą ochraniać marsz 11 listopada? Rzecznik potwierdza

Kilkudziesięciu agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostało oddelegowanych do policji na 11 listopada - donosi Onet.pl. Nie wiadomo jednak, czym konkretnie będą się zajmować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości w ubiegłym roku.
Marsz Niepodległości w ubiegłym roku. (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2h6b6i

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że żandarmeria wojskowa będzie wspierała policję przy zabezpieczaniu wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości. Teraz okazuje się, że wsparciem dla stołecznych funkcjonariuszy mają być też agenci CBA. O chaosie wokół organizacji marszu 11 listopada piszemy TUTAJ.

Nie wiadomo, jakie zadania mają wyznaczone. Prawdopodobnie chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa rządowego marszu. Jak uważa informator Onet.pl, funkcjonariusze CBA nie mają zadnych kompetencji w tym zakresie i takie wykorzystywanie ich może być złamaniem prawa, bo w ustawie o CBA nie ma stworzonych takich możliwości.

- Służby otrzymały polecenie wsparcia policji w związku z koniecznością zabezpieczenia Marszu i wydarzeń związanych z 11 listopada. O szczegółach w chwili obecnej nie możemy informować szerzej - powiedział portalowi Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

d2h6b6i

Jak dowiedziała się w piątek Wirtualna Polska, wojskowe pojazdy oraz kordony policji i żołnierzy odetną dostęp do ronda Dmowskiego, z którego ma ruszyć Marsz Niepodległości. Rządzący wykluczają, by narodowcy przeszli tą samą trasą co państwowy marsz na godzinę przed jego rozpoczęciem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h6b6i

Podziel się opinią

Share

d2h6b6i

d2h6b6i
Więcej tematów