Trwa ładowanie...
d33yt0a

Agata Duda z pączkiem. "Słodkie" zdjęcie z Pałacu

Zdjęcie Pierwszej Damy opublikowano na Twitterze. Małżonka prezydenta świętuje tłusty czwartek razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego. Agata Duda oprowadziła młodzież po rezydencji.
Share
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie gości
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie gościŹródło: KPRP, Fot: Grzegorz Jakubowski/KPRP
d33yt0a

Prezydenckiemu fotografowi udało się uchwycić mniej formalny moment w Pałacu Namiestnikowskim przy Krakowskim Przedmieściu. Tak jak w większości polskich domów, tak i w Pałacu Prezydenckim obchodzony jest tłusty czwartek.

Słodkie święto

Tłusty czwartek wypada tradycyjnie w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jest to nie tylko okazja do zjedzenia pączków, ale także faworków czy innych słodkości. Źródeł tego święta można doszukiwać się już w czasach pogańskich. Wcześniej ten dzień był granicą pomiędzy odejściem zimy a nadejściem wiosny.

d33yt0a

Międzynarodowe rozmowy

Na zdjęciu nie ma Andrzeja Dudy. Obecnie prezydent przebywa na szczycie przywódców państw Bukaresztańskiej Dziewiątki. Politycy będą rozmawiać o "bezpieczeństwie w regionie a także o zagrożeniach hybrydowych" - informuje Kancelaria Prezydenta. Forum ma także upamiętnić 70. rocznicę powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, stąd obecność Jensa Stoltenberga, szefa NATO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter

d33yt0a

Zobacz także: Tłusty czwartek. Przed tą cukiernią ludzie ustawili się przed północą

d33yt0a

Podziel się opinią

Share
d33yt0a
d33yt0a
Więcej tematów