Trwa ładowanie...

Afera w szkole policji w Szczytnie. Jest reakcja uczelni

Władze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie chcą podać do sądu autorów materiału stacji TVN, w którym padły poważne oskarżenia wobec komendanta uczelni insp. Marka Fałdowskiego.

Afera w szkole policji w Szczytnie. Jest reakcja uczelniŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d4mzm4a

Kariera naukowa rektora policyjnej uczelni budzi poważne wątpliwości, a jego pracownicy oskarżają go m.in. o plagiat i mobbing oraz składają doniesienia do prokuratury - poinformował w sobotę "Superwizjer" TVN. Autorzy reportażu na temat sytuacji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ujawnili, że insp. Marek Fałdowski miał zmuszać swoich podwładnych do pisania rozdziałów jego pracy habilitacyjnej.

- To nie jest prawda - stwierdził krótko komendant, kiedy dziennikarzom TVN po wielu próbach udało się zadać pytanie o oskarżenia. Później nie chciał już spotkać się ws. swojej książki. Dziennikarze TVN rozmawiali więc z byłymi i obecnymi wykładowcami uczelni.

Władze uczelni zareagowały w niedzielne popołudnie. W oświadczeniu wyemitowany materiał nazwano nierzetelnym i nieobiektywnym, a podane informacje zmanipulowanymi. "Sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego" - głosi dwustronicowy komunikat biura prasowego policyjnej szkoły ze Szczytna.

d4mzm4a

Kwaśniewski o największym zagrożeniu dla PiS w następnej kadencji

Autorzy oświadczenia stwierdzają, że oskarżenia oparte są na wypowiedziach dwóch funkcjonariuszy, którzy sami mają mieć problemyz prawem. Odrzucają też zarzut dotyczący wpływania przez insp. Marka Fałdowskiego na skład komisji habilitacyjnej.

W oświadczeniu nie zawarto jednak wyjaśnień na temat działań prokuratury ws. doniesień dotyczących mobbingu i plagiatu. Oceniono, że autorzy reportażu nie znają przepisów ws. habilitacji, ale zabrakło odpowiedzi na stwierdzenie przewodniczącego Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

d4mzm4a

- Szok. To może być podstawa do cofnięcia habilitacji - mówił w materiale "Superwizjera" prof. Kazimierz Furtak, przewodniczący Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Komenda Główna Policji nie odpowiedziała wcześniej na pytania dziennikarzy dot. komendanta.

"Etyka zawodowa policjanta"

Insp. Marek Fałdowski Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie kieruje od ponad dwóch lat. To jedyna w Polsce uczelnia, która kształci oficerów policji. Wcześniej inspektor przez 10 lat był komendantem w Siedlcach. Jak twierdzi TVN24, rozwój kariery zawdzięczać ma byłemu szefowi MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu.

Książka, która była pracą habilitacyjną komendanta, nosi tytuł: "Etyka zawodowa policjanta we współczesnej kulturze służby państwa demokratycznego".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mzm4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mzm4a
Więcej tematów