Trwa ładowanie...

Skandal w szkole policji w Szczytnie. Komendant oskarżany o mobbing i plagiat

Poważne oskarżenia podwładnych wobec insp. Marka Fałdowskiego, który od ponad dwóch lat kieruje Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie. Prokuratura sprawdza doniesienia o mobbingu i plagiacie podczas pisania pracy habilitacyjnej.

Skandal w szkole policji w Szczytnie. Komendant oskarżany o mobbing i plagiatŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d3z46b4
d3z46b4

Kariera naukowa rektora policyjnej uczelni budzi poważne wątpliwości, a jego pracownicy oskarżają go m.in. o plagiat i mobbing oraz składają doniesienia do prokuratury - informuje "Superwizjer" TVN.

Autorzy reportażu na temat sytuacji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wyjaśniają, że insp. Marek Fałdowski miał zmuszać swoich podwładnych do pisania rozdziałów jego pracy habilitacyjnej. Dzięki temu miało mu to zająć tylko trzy miesiące.

Ze strony pracowników padają też zarzuty o to, że szef szkoły w Szczytnie miał bezprawnie wykorzystywać ich badania naukowe. Miały być główną częścią pracy komendanta, ale wykonywali je inni policjanci w ramach swojej codziennej pracy.

- To nie jest prawda - stwierdza krótko komendant, kiedy dziennikarzom TVN po wielu próbach udaje się zadać pytanie o oskarżenia. Później nie chciał już spotkać się ws. swojej książki.

d3z46b4

Kwaśniewski o największym zagrożeniu dla PiS w następnej kadencji

Reporterzy stacji dotarli jednak do osób, które przyznają się do opracowywania ankiet dla insp. Fałdowskiego. - Mieliśmy dwa tygodnie. Było to polecenie służbowe - relacjonują. Twierdzą, że za odmowę groziły konsekwencje w postaci szykan w pracy.

"Etyka zawodowa policjanta" i poparcie ministra Zielińskiego

Rozmówcy autorów reportażu (byli i obecni wykładowcy ze Szczytna) podkreślają, że takich praktyk nie powinna dopuszczać się osoba, która odpowiada za szkolenie ludzi, mających strzec prawa.

d3z46b4

- Szok. To może być podstawa do cofnięcia habilitacji - stwierdza prof. Kazimierz Furtak, przewodniczący Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

Komenda Główna Policji nie odpowiedziała jeszcze na pytania dziennikarzy "Superwizjera" dot. komendanta. Doniesieniami ws. habilitacji zajęła się prokuratura.

Insp. Marek Fałdowski Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie kieruje od ponad dwóch lat. To jedyna w Polsce uczelnia, która kształci oficerów policji.

d3z46b4

Wcześniej inspektor przez 10 lat był komendantem w Siedlcach. Jak zauważa TVN24, rozwój kariery zawdzięczać ma byłemu szefowi MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu.

Książka, która była pracą habilitacyjną komendanta, nosi tytuł: "Etyka zawodowa policjanta we współczesnej kulturze służby państwa demokratycznego".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z46b4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z46b4
Więcej tematów