ycipk-4bei4y

Komendant policji odwołany za antypisowskie memy. Obrażały Ziobrę i Kaczyńskiego

Zastępca komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysław Mielczarek został odwołany ze stanowiska. Na zamkniętej grupie publikował memy obrażające polityków PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odwołany komendant policji Przemysław Mielczarek
Odwołany komendant policji Przemysław Mielczarek (Policja)
ycipk-4bei4y

Jak podaje Express Bydgoski, mł. insp. Przemysław Mielczarek jest obecnie na urlopie. Po powrocie będzie pracował w wydziale prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Były już komendant stworzył na szyfrowanym komunikatorze internetowym dwie grupy, by usprawnić komunikację z podwładnymi.

Zaprosił do nich m.in. komendantów powiatowych i dyżurnych funkcjonariuszy. Poza służbowymi informacjami zamieszczał tam także memy obrażające polityków PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę. Jeszcze gdy Joachim Brudziński był szefem MSWiA, Mielczarek wysłał do współpracowników zdjęcie ministra i hasło: "Nominacja w kategorii cham tygodnia".

- Założeniem tych grup było usprawnienie łączności między osobami decyzyjnymi. Jest wiele zdarzeń, na których jedni nie chcą być, a my musimy. I taki sposób spełnia swoją rolę – tłumaczył w rozmowie z „Expressem Bydgoskim" mł. insp. Przemysław Mielczarek. Dodał, że memy "były tylko otoczką" i nie chciał ich komentować.

ycipk-4bei4y

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bei4y

ycipk-4bei4y
ycipk-4bei4y