ycipk-f9lxgh

Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Młody wykładowca wygarnął dowódcom

Młody wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie tylko napisał wniosek o odejście na emeryturę, ale dodatkowo na dwóch stronach wyjaśnił, co myśli o swoich szefach. Zarzuca im niekompetencję, folwarczne metody zarządzania i nazywa ich "brakującym ogniwem teorii Darwina". Komendant szykuje pozew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Wykładowca w skandalicznym słowach poprosił o zwolnienie ze służby.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Wykładowca w skandalicznym słowach poprosił o zwolnienie ze służby. (East News, Fot: Piotr Placzkowski/REPORTER)
ycipk-f9lxgh

- Taki dokument faktycznie wpłynął. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie nie będzie komentować skandalicznego zachowania, formy oraz fałszywych treści tam zawartych - mówi Wirtualnej Polsce podinsp. Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

- Komendant Rektor WSPol rozważa skierowanie do sądu pozwu przeciwko temu funkcjonariuszowi o naruszenie dóbr osobistych. Będzie się domagał kwoty 50 tys. zł. z przeznaczeniem na cel charytatywny - dodaje Piotrowski.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Młody wykładowca oskarża szefów

ycipk-f9lxgh

Pismo funkcjonariusza, wykładowcy Instytutu Nauk Prawnych zostało upublicznione na Twitterze. Autor faktycznie mocno uderza w autorytet szefów policyjnej uczelni. Pisze, że nie wyobraża sobie współpracy z komendantami, którzy w policyjnym środowisku mają być utożsamiani z bohaterami komedii "Głupi i głupszy".

Wykładowca szkoły policji w Szczytnie napisał raport o zwolnienie ze służby Twitter
Podziel się

Wylicza, że uczelnia, która powinna stać na wyższym poziomie naukowym, stała się "przyzakładową zawodówką". W dodatku stan jej finansów miałby ulec pogorszeniu. Autor pisma kpi, że jeden z szefów habilituje się z niezrozumiałej dla ekspertów bezpieczeństwa "teorii ruchomych przestrzeni", której sam jest autorem.

Prośba o zwolnienie ze służby

ycipk-f9lxgh

Podkomisarz sam o sobie pisze, że jest oficerem ze stopniem doktora, "który ma głowę pełną pomysłów i odpowiednie kompetencje do wykonywania swojego zawodu". Ponadto "cieszy się szacunkiem u studentów i słuchaczy uczelni". Nie wspomina, co dokładnie skłoniło go do podjęcia decyzji o odejściu na emeryturę, poza tym, że został do niej zmuszony.

Służbowe pismo liczy dwie strony i pełne jest emocjonalnych zwrotów oraz złośliwości pod adresem szefów. Wykładowca opisuje, że odchodząc na wcześniejszą emeryturę, po zaledwie 15-letnim stażu służby, Skarb Państwa zapłaci mu łącznie 750 tys. zł. - Na taki wydatek stać tylko państwową organizację, w której szefowie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania - czytamy w raporcie.

Można się tylko domyślać, że dramatyczny dokument powstał w wyniku toczącego się postępowania dyscyplinarnego wobec wykładowcy. Wyższa Szkoła Policji nie precyzuje jednak zarzutów wobec podkomisarza.

Kilka zdań do rektora

ycipk-f9lxgh

Na koniec autor zwraca się osobiście do rektora policyjnej uczelni, inspektora Marka Fałdowskiego. - Nie przestraszy mnie pan żadnymi postępowaniami dyscyplinarnymi. Nigdy nie pozbawi mnie pan poczucia godności i szacunku. Na uczelni ciężko pracowałem przez 7 lat , odchodzę z podniesiona głową - pisze na koniec podkomisarz.

To jedyny tak dramatyczny gest pokazujący frustrację mundurowych. Co jakiś czas podobne manifesty trafiają do mediów. Rok temu opisywaliśmy, jak funkcjonariusz z Radomia poprosił o zwolnienie ze służby, gdyż nie daje rady dłużej "pompować statystyk".

- Nie chcę być dłużej identyfikowany z tą służbą, nadal liczą się tylko sztucznie pompowane statystyki. Wydawane polecenia są oderwane od realiów życia codziennego. Nie jestem już dłużej w stanie wykonywać obowiązków - napisał wówczas policjant. Poproszono go o zachowanie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-f9lxgh
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-f9lxgh

ycipk-f9lxgh
ycipk-f9lxgh