Trwa ładowanie...

Afera w NIK. Marian Banaś komentuje decyzję o odwołaniu Dziuby: "Chodzi o niezależność działań"

Afera w NiK. - Odsunąłem wiceprezesa z powodu niezależności kontrolerów. Zawiadomienie jest w prokuraturze, która rozstrzygnie tę kwestię. Zgodnie z prawem musiałem w ten sposób postąpić - komentuje odwołanie wiceprezesa Tadeusza Dziuby, Marian Banaś.
Share
- Działam zgodnie z konstytucją, która gwarantuje nam niezależność - komentuje odwołanie Tadeusza Dziuby Marian Banaś
- Działam zgodnie z konstytucją, która gwarantuje nam niezależność - komentuje odwołanie Tadeusza Dziuby Marian BanaśŹródło: Jerzy Dudek / Forum
d3ql4r0

Kilka dni temu Marian Banaś złożył doniesienie do prokuratury przeciwko swojemu zastępcy, Tadeuszowi Dziubie. A do marszałek Elżbiety Witek skierował wniosek o odwołanie Dziuby ze stanowiska. Dyrektor NIK, wiceprezesowi Tadeuszowi Dziubie, stawia zarzuty o "wywieranie nacisków", "manipulowanie wynikami kontroli" i "próby zastraszania kontrolerów". Sprawę opisywał Onet.pl.

"Działam zgodnie z konstytucją, która gwarantuje niezależność"

Najwyższa Izba Kontroli we wtorek poinformowała o odsunięciu Tadeusza Dziuby. "Aby zagwarantować niezależność kontrolerom NIK, Prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami" - napisała NIK na Twitterze.

d3ql4r0

Marian Banaś komunikat NIK skomentował w TVN24. - Odsunąłem wiceprezesa z powodu niezależności kontrolerów. Zawiadomienie jest w prokuraturze, która rozstrzygnie tę kwestię. Dostałem pismo ze strony kontrolerów i dyrektora, który tę kontrolę nadzorował, dlatego zgodnie z prawem musiałem w ten sposób postąpić. - A także konstytucją, która gwarantuje nam niezależność działań - dodał Banaś.

- Tu nie ma mowy o pancerności, tylko o działania zgodne z konstytucją. Nie jestem z nikim w konflikcie, wykonuje swoje zadania - mówił Banaś.

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosław Kaczyński</a> zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ql4r0

Podziel się opinią

Share
d3ql4r0
d3ql4r0
Więcej tematów