Trwa ładowanie...
d4970rz

Afera w CBA. Były szef idzie na wojnę z obecnym

Paweł Wojtunik, były szef CBA, złożył zawiadomienie do prokuratury obecnego - Ernesta Bejdę. To efekt afery w CBA - były agent tej służby twierdzi, że Bejda zlecił mu "szukanie haków" na Wojtunika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Wojtunik złożył zawiadomienie do prokuratury na Ernesta Bejdę
Paweł Wojtunik złożył zawiadomienie do prokuratury na Ernesta Bejdę (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Witold Rozbicki)
d4970rz

O Wojciechu J., byłym superagencie Biura, jest głośno od kilku tygodni. Oskarża on swoich byłych przełożonych, że został zwolniony po tym, jak trafił na nagranie ważnego polityka PiS w niedwuznacznej sytuacji z nieletnią prostytutką.

Choć CBA zaprzecza jego wersji, J. ma dokumenty nadające mu specjalne uprawnienia, wystawione przez obecnego szefa Biura. Ernest Bejda miał dać mu jedno zadanie: rozpracować Pawła Wojtunika, poprzedniego szefa CBA i byłych szefów delegatur Biura.

Wojtunik zawiadamia prokuraturę

Jak donosi tvn24.pl, Paweł Wojtunik w środę złożył do prokuratury zawiadomienie, w którym zarzuca Ernestowi Bejdzie przekroczenie uprawnień. - To tak rażący przykład poszukiwania materiałów obciążających na siłę, że nie może pozostać bez mojej reakcji. Dziennikarze zrobili swoją robotę śledczą. Ciekawe, czy zrobi to prokuratura - skomentował Wojtunik w rozmowie z TVN24.

d4970rz

Zobacz także: "Panie redaktorze, bój się Boga!". Ryszard Kalisz o przeciekach z CBA

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w 2018 roku kierownictwo Biura starało się wymusić na Wojciechu J. ujawnienie w jaki sposób wszedł w posiadanie taśmy kompromitującej polityka PiS i kto mu ją przekazał.

Były agent zawiadomił Prokuraturę Generalną o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę. Z zawiadomienia wynika, że mógł on mieć związek z tuszowaniem afery obyczajowej z udziałem polityka PiS z Podkarpacia.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d4970rz

Podziel się opinią

Share

d4970rz

d4970rz
Więcej tematów