Trwa ładowanie...
d1yqtii

Afera Srebrnej. Pełnomocnicy Birgfellnera składają zażalenie

- Złożyliśmy do sądu zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie zarzucanego przez Geralda Birgfellnera Jarosławowi Kaczyńskiemu oszustwa wielkich rozmiarów - informuje pełnomocnik austriackiego biznesmena mec. Roman Giertych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zażalenie dotyczy odmowy wszczęcia śledztwa ws. Jarosława Kaczyńskiego
Zażalenie dotyczy odmowy wszczęcia śledztwa ws. Jarosława Kaczyńskiego (PAP/EPA, Fot: Adam Warżawa)
d1yqtii

Chodzi o decyzję, którą prokuratura podjęła w październiku. Śledczy z warszawskiej prokuratury okręgowej twierdzą, że "zgromadzony i skrupulatnie przeanalizowany (...) materiał dowodowy jednoznacznie wykazał, że nie zaszły jakiekolwiek okoliczności wskazujące na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę austriackiego biznesmena".

Prokuratura podkreśla, że spór między Birgfellnerem a Kaczyńskim może zostać rozstrzygnięty wyłącznie na drodze postępowania cywilnego. - Ustalenia te obligowały prokuratora do wydania decyzji o odmowie wszczęcia śledztwa w przedmiotowej sprawie - oświadczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

d1yqtii

Przypomnijmy, pod koniec stycznia w mediach ukazały się fragmenty rozmów prezesa PiS z austriackim biznesmenem. Zarejestrowana dyskusja dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem partii rządzącej spółkę Srebrna. Birgfellner zarzuca Kaczyńskiemu, że ten nie zapłacił mu zlecenie, związane z przygotowaniami do tej budowy.

Austriak zeznał również, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia postępowania ws. możliwości popełnienia przestępstwa wobec prezesa PiS.

Nowi posłowie mają problem. Zadaliśmy kilka prostych pytań

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yqtii

Podziel się opinią

Share
d1yqtii
d1yqtii
Więcej tematów