Trwa ładowanie...
ycipk-hivdtp

„Afera KNF” - co wiemy do tej pory (nowe fakty)

Jak wynika z wczorajszej publikacji Gazety Wyborczej, Marek Chrzanowski (przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego) został oskarżony przez Leszka Czarneckiego "o zaoferowanie przychylności dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł". Szef KNF podał się do dymisji, a tę przyjął premier. Do prokuratury zostało złożone drugie zawiadomienie, dotyczące doradcy prezydenta i prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisława Sokala, a Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń KNF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Afera KNF": Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Krajowej w Warszawie
"Afera KNF": Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Krajowej w Warszawie (PAP/EPA)
ycipk-hivdtp

„Afera KNF” – publikacja Gazety Wyborczej

Jak wynika z wczorajszej publikacji Gazety Wyborczej Marek Chrzanowski (przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego) został oskarżony przez Leszka Czarneckiego "o zaoferowanie przychylności dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł". Polski miliarder nagrał rozmowę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

KNF odpiera zarzuty

ycipk-hivdtp

Do publikacji Gazety Wyborczej odniosła się Komisja Nadzoru Finansowego: „Urząd KNF odczytuje opisane w artykule działania p. Leszka Czarneckiego jako próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż, o czym świadczy brak niezwłocznego powiadomienia prokuratury przez p. Czarneckiego w marcu br., do czego był zobowiązany w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Przewodniczącego KNF - podało PolskieRadio24.

„Afera KNF” – dymisja szefa KNF i zawiadomienie do prokuratury ws. Zdzisława Sokala

Wczoraj, późnym popołudniem, PAP poinformował, że Marek Chrzanowski, szef KNF podał się do dymisji, która została przyjęta przez premiera. „Jako pełniący obowiązki szefa KNF powołany zostanie jeden z obecnych zastępców – powiedział dzisiaj rano w radiowej Jedynce, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. „Następnie zostanie wyłoniony nowy szef KNF” – dodał.

Wczoraj po południu, do prokuratury zostało złożone drugie zawiadomienie ws. oskarżeń Leszka Czarneckiego wobec szefa KNF. Dotyczy ono doradcy prezydenta i prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Zdzisława Sokala - poinformował mec. Roman Giertych. Sokal "według zawiadomienia miał lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku i odkupienia go za symboliczną kwotę przez inny bank" – podał polsatnews.pl

ycipk-hivdtp

„Idea Bank” na liście ostrzeżeń KNF przez „GetBack”?

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała we wtorek wieczorem na listę ostrzeżeń nowy podmiot – "Idea BankSA". Bank jest częścią Grupy Kapitałowej Getin Holding SA, która założona została przez Leszka Czarneckiego, jednocześnie będącego jej większościowym udziałowcem.

KNF informuje, że podstawą wpisania Idea Banku SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są m.in. ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Bank w latach 2016-18 w zakresie aktywności na rynku kapitałowym bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF.

„Idea Bank był jednym z głównych dystrybutorów obligacji GetBacku. Część obligatariuszy wprost zarzuca pracownikom i współpracownikom Idei misseling i bardzo agresywną sprzedaż. Warto dodać, że obligacje GetBacku sprzedawano jeszcze w I kwartale 2018 roku – pisze portal bankier.pl.

ycipk-hivdtp

Śledztwo i apel Nowoczesnej o odwołanie wicepremier Beaty Szydło

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował we wtorek, że w godzinach porannych wydał polecenie wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego – podał PAP.

Politycy Nowoczesnej zaapelowali wczoraj o dymisje szefa KNF Marka Chrzanowskiego i członka KNF Zdzisława Sokala. Ponadto jak czytamy na oficjalnym profilu Nowoczesnej na Twitterze, politycy „domagają się dymisji wicepremier Beaty Szydło, która w 2016 r. gdy kierowała rządem, powołała Chrzanowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji”. „Dotychczas tylko bolszewicy i ich następcy próbowali na siłę nacjonalizować majątek prywatny” – skomentowała wczorajsze doniesienia Gazety Wyborczej, Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii Nowoczesna.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-hivdtp

ycipk-hivdtp
ycipk-hivdtp