Trwa ładowanie...
d2epvqt

Aerofestival 2015 - impreza lotnicza w Poznaniu, która ma przyciągnąć 100 tysięcy widzów!

W połowie czerwca niebo nad Poznaniem zaroi się od samolotów wykonujących efektowne akrobacje. Aerofestival ma odbyć się na lotnisku Ławica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aerofestival 2015 - impreza lotnicza w Poznaniu, która ma przyciągnąć 100 tysięcy widzów!
(Aerofestival 2015)
d2epvqt

Pokazy lotnicze od zawsze przyciągały tłumy widzów, czego najlepszym przykładem jest cykl Air Show od kilku lat odbywający się w Radomiu, chociaż warto przypomnieć, że pierwsze edycja tej imprezy odbyła się na poznańskiej Ławicy w 1991 r.

W tym roku niebo nad poznańskim lotniskiem znów ma stać się areną niezwykłych ewolucji w wykonaniu specjalistów od powietrznych akrobacji. W dniach 13-14 czerwca na Ławicy odbędą się pokazy lotnicze w ramach imprezy Aerofestival.

- W powietrzu zaprezentuje się około 100 samolotów. Pokazy w powietrzu to blisko 7 godzin – zapowiada Sebastian Golus, jeden ze współorganizatorów imprezy. – Największą atrakcją, jaką udało nam się pozyskać, będzie grupa tureckich pilotów Turkish Stars, która w tym roku poza Turcją wystąpi tylko w czterech miejscach na świecie, a jednym z nich będzie Poznań. Grupa to 60 pilotów na 10 samolotach i sam jej przyjazd to naprawdę wielkie wydarzenie – dodaje.

d2epvqt

Inną gwiazdą ma być grupa Baltic Bees, największy zespół akrobacyjny z północnej części Europy.

- Do tej pory lataliśmy na pięciu samolotach, w Poznaniu pokażemy się na sześciu. To będzie nasz premierowy program, którego nikt wcześniej nie widział – zapowiada Artyom Soloduha, jeden z członków grupy Baltic Bees.

W akcji będzie można podziwiać także samoloty i śmigłowce bojowe, m.in. F4U Corsair, P-51 Mustang, Mitsubishi Zero, Jak-18, Su-31, Bell TAH-1 Cobra.

Pokazy odbędą się w wojskowej części lotniska Ławica i nie będą wpływać na normalny ruch pasażerski odbywający się w czasie trwania imprezy.

d2epvqt

Ale Aerofestival to nie tylko pokazy lotnicze, ale też dodatkowe atrakcje. Imprezę uświetnią koncerty – już potwierdzono występy Goorala, Kamila Bednarka i zespołu Farben Lehre, a organizatorzy zapowiadają także koncert zagranicznej gwiazdy, ale jej nazwiska na razie nie zdradzają. Imprezie będą towarzyszyć targi branży lotniczej.

Organizatorzy spodziewają się, że impreza może zgromadzić nawet 100 tysięcy widzów. Od 17 marca można już kupować bilety i karnety na to wydarzenie. Karnet dwudniowy kosztuje 60 zł, a bilet jednodniowy 40 zł. Można je kupować za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2epvqt

Podziel się opinią

Share
d2epvqt
d2epvqt
Więcej tematów