Trwa ładowanie...
d13ptj8
opinie

Adwokat Mazura wierzy w jego niewinność

Adwokat Edwarda Mazura, który reprezentował polonijnego biznesmena w sprawie jego pozwu cywilnego o zniesławienie, twierdzi, że jest nadal przekonany o niewinności swego klienta. Sugeruje też, że rząd polski kieruje się politycznymi motywami żądając ekstradycji Mazura.

Share
d13ptj8

Znam pana Mazura od wielu lat i wierzę, że jest niewinny. Żal mi go - powiedział mecenas Michael Stiegel na trzy godziny przed przesłuchaniem w sądzie w Chicago. Amerykański sąd rozpatrzy sprawę ekstradycji polonijnego biznesmena podejrzanego o zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji, generała Marka Papały.

Wniosek ekstradycyjny opiera się na wątpliwych dowodach - pogłoskach i zeznaniach gangsterów. Rząd polski wydaje się kierować politycznymi motywami w tej sprawie. Ciągnie się ona przecież od ośmiu lat - uważa Stiegel, dodając, że dopiero nowy rząd zabrał się do niej z energią. Dlaczego tak się stało? - pytał.

Zdaniem prawnika, sprawa została też rozkręcona przez media, które są pod wpływem rządu. Stiegel nie potrafił tego jednak bliżej uzasadnić.

Przyznał też, że nie jest specjalistą w sprawach karnych, tylko cywilnych.

Tomasz Zalewski

d13ptj8

Podziel się opinią

Share
d13ptj8
d13ptj8
Więcej tematów