Trwa ładowanie...

Adrian Zandberg w #dziejesienazywo: słowa Krystyny Pawłowicz mnie przeraziły

- Przeraziło mnie, kiedy Krystyna Pawłowicz powiedziała, że nie widzi nic złego w haśle "Polska dla Polaków" i uważa, że ma ono ładną tradycję. Tradycja tego hasła to tradycja ludzi, którzy podburzali do przemocy i nienawiści, co skończyło się narodową hańbą, motywowanym politycznie zabójstwem pierwszego prezydenta niepodległej RP. Oby to nigdy nie wróciło - mówił w #dziejesienazywo Adrian Zandberg (Razem).

Share
d1pwell

Sprawa ma związek z publikacją "Gazety Wyborczej", która twierdzi, że przedstawiciele PiS wspierają działalność ruchów narodowych. Poseł Bartłomiej Wróblewski, związany z poznańskimi strukturami partii, miał - według informacji "GW" - finansować wyjazd członków ONR do Warszawy.

Przedstawiciele Razem na Facebooku domagają się od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyjaśnień w tej sprawie. - Politycy PiS regularnie chodzą we wspólnych marszach z neofaszystami, udostępniają skrajnej prawicy swoje biura poselskie, w końcu finansują ich działalność - mówił w poniedziałek przed siedzibą PiS w Warszawie Maciej Konieczny z Razem. Wspominał też o "finansowaniu wyjazdów na Marsz Niepodległości, który w zeszłym roku szedł pod rasistowskim hasłem 'Polska dla Polaków'".

"Według kierownika Partii Razem hasło 'Polska dla Polaków' jest hasłem rasistowskim. A dla kogo ma być nasza Polska? Dla Niemców? Dla Rosjan? Dla Pigmejów?” - skwitowała słowa koniecznego Pawłowicz na swoim profilu na FB.

d1pwell

11 listopada ulicami Warszawy przejdą trzy wielkie marsze, organizowane przez Komitet Obrony Demokracji, środowiska antyfaszystowskie, a także Marsz Niepodległości.

- Są główne dwa plemiona wzajemnie zwalczające się - polityków PO, Nowoczesnej i PiS, którzy najchętniej nie widzieliby drugiej strony w polityce. I to jest problem. Najpierw zaakceptujmy, że ktoś ma prawo mieć inne poglądy, a potem zacznijmy się szanować. Trzeci, najbardziej upragniony krok, to autentyczna debata autentyczna na argumenty, a nie na hejt - komentował w #dziejesienazywo Piotr Apel (Kukiz'15).

d1pwell
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwell
d1pwell
Więcej tematów