Trwa ładowanie...

Adrian Zandberg nie jest już członkiem zarządu Razem. Zmiany we władzach partii

Adrian Zandberg nie jest już w zarządzie partii Razem. Wraz z nim we władzach zabraknie posłów Marceliny Zawiszy i Macieja Koniecznego.

Share
Adrian Zandberg nie jest już we władzach Razem
Adrian Zandberg nie jest już we władzach RazemŹródło: Getty Images, Fot: Omar Marques
d1j9830

Adrian Zandberg nie jest już we władzach Razem

Adrian Zandberg jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych posłów partii Razem. Jednak polityk i poseł nie będzie już członkiem zarządu tego ugrupowania. W środę zakończyły się przeprowadzane w zdalnym trybie wybory w partii. Adrian Zandberg nie mógł jednak kandydować do zarządu, gdyż zgodnie ze statute, w partii Razem można pełnić konkretną funkcję maksymalnie przez dwie 2-letnie kadencje z rzędu.

d1j9830

Członkowie Razem wybrali nowy skład Zarządu Krajowego, Rady Krajowej, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. W zarządzie oprócz Adriana Zandberga nie będzie również Marceliny Zawiszy i Macieja Koniecznego. "W ten sposób chcemy uniknąć "zabetonowania" władz. Dzięki limitowi kadencji większe szanse na udział we władzach mają osoby z krótszym partyjnym stażem i mniejszą rozpoznawalnością" - komentuje w opublikowanym na stronie internetowej Razem komunikacie posłanka Paulina Matysiak.

Zmiany w partii Razem

Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny będą członkami Rady Krajowej partii, która odpowiada między innymi za strategiczne decyzje polityczne i bierze udział w tworzeniu programu ugrupowania.

W Zarządzie Krajowym zasiądą ponownie posłanka Razem z Kutna Paulina Matysiak, socjolog i filozof, ekspert od dochodu podstawowego dr Maciej Szlinder, olsztyński samorządowiec Bartosz Grucela. W nowej kadencji dołączą do nich Joanna Wicha, pielęgniarka, działaczka Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz aktywistka sektora pozarządowego Anna Górska.

Robert Lewandowski mistrzem. Aleksander Kwaśniewski o pomyśle nagrody dla sportowca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1j9830

Podziel się opinią

Share
d1j9830
d1j9830
Więcej tematów