Trwa ładowanie...

Adres - Nowogrodzka. Część resortu zdrowia zmienia siedzibę

Nawet dziecko wie, że najważniejsze decyzje w Polsce zapadają przy ulicy Nowogrodzkiej. Wiedzą to również w ministerstwie zdrowia: dwa tamtejsze departamenty (Oceny Inwestycji oraz e-Zdrowia) właśnie przeniosły się w pobliże centrali PiS.

Share
Adres - Nowogrodzka. Część resortu zdrowia zmienia siedzibę
Źródło: East News, Fot: East News
d19sn80

O przenosinach jako pierwszy poinformował senator Tomasz Grodzki. Polityk Platformy Obywatelskiej napisał o tym na Twitterze, choć nie podał, skąd o tym wie.

- Informacja pochodzi od osoby dobrze poinformowanej w resorcie - powiedział senator w rozmowie z Wirtualną Polską. - Mało tego, prawdopodobnie przeprowadzili się już w piątek! - dodał.

d19sn80

Resort potwierdza

Doniesienia te potwierdziło oficjalnie Biuro Komunikacji Ministerstwa Zdrowia. Departament Oceny Inwestycji oraz Departament e-Zdrowia mieszczą się teraz przy ul. Nowogrodzkiej 11. Wcześniej urzędnicy pracowali odpowiednio przy Miodowej i Długiej.

Skąd pomysł na przeprowadzkę? Grodzki ma swoją teorię. - Była rewolucja, jeśli chodzi o departamenty, zapewne by pozbyć się niewygodnych ludzi. Przeorganizowali je. Według moich informacji to departamenty podlegające pod ministra Cieszyńskiego i Gadomskiego przenoszą się bliżej ośrodka władzy - przekonuje senator.

"Minister jest figurantem"

I w tym przypadku informacje Grodzkiego okazały się trafione. Januszowi Cieszyńskiemu podlega departament e-Zdrowia, a Sławomirowi Gadomskiemu - Oceny Inwestycji.

Zobacz także: Jurek Owsiak pochwalił ministra Szumowskiego

- Wygląda na to, że minister Szumowski jest tam figurantem, który nie orientuje się, co się dzieje. Trzeci był wiceminister Czech, ale już go nie ma - mówi Grodzki o personalnych "układankach" w resorcie. Polityk PO przypuszcza, że "skrajnie niekorzystna" umowa na wynajem kolejnych pomieszczeń została podjęta niejako za plecami ministra Łukasza Szumowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19sn80

Podziel się opinią

Share
d19sn80
d19sn80
Więcej tematów