Trwa ładowanie...

Wiceminister zdrowia Marcin Czech chciał wysłać donos. Pomylił adres e-mail

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad listą leków refundowanych. Niestety, są one bardzo opóźnione. Sprawę pogarsza jeszcze konflikt między wiceministrem zdrowia Marcinem Czechem a dyrektorem departamentu polityki lekowej Łukaszem Szmulskim. Ostatnio wiceminister chciał wysłać na niego donos do szefa resortu. Niestety, pomylił e-maile.

Share
Wiceminister zdrowia Marcin Czech chciał wysłać donos. Pomylił adres e-mailŹródło: Fotolia, fot: taniho
d4gsiki

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza". Z jej informacji wynika, że wiceminister Czech nie jest zadowolony z pracy dyrektora departamentu polityki lekowej (DPL) Szmulskiego. Wolałby współpracować z poprzednią szefową - Igą Lipską, która, jak przypomina "GW", rządziła departamentem niecałe pół roku. Lipska popadła jednak w konflikt z zespołem, a w końcu sama została zmuszona do rezygnacji.

Z informacji "GW" wynika, że Czech napisał do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego maila, w którym oskarżył dyrektora Szmulskiego o nieudolność i brak kompetencji. Niestety, pomylił adresy i zamiast do Szumowskiemu wysłał pismo do Szmulskiego.

- Zrobiła się dzika awantura. Rozgniewany Szmulski napisał ministrowi wprost, że to Lipska doprowadziła DPL do ruiny - opowiada "GW" pracownik ministerstwa.

Zobacz także: Wraca odra. Ministerstwo zdrowia rozważa zaostrzenie przepisów dotyczących obcokrajowców

Tymczasem na ocenę 2,2 tys. wniosków pozostało niespełna 60 dni roboczych. O 400 mniej niż dwa lata temu, gdy ich ocenę zakończono już latem. Jeśli do końca roku rekomendacje dotyczące wniosków nie trafią do ministra zdrowia, ten nie zdąży podjąć decyzji w sprawie nowej listy leków refundowanych. A to zła wiadomość dla pacjentów.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d4gsiki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gsiki
d4gsiki
Więcej tematów