Trwa ładowanie...

Adam Słomka pozywa Bronisława Komorowskiego

- Dzisiaj w ekspresowym trybie wyborczym pozwę prezydenta Bronisława Komorowskiego o oszczerstwo - poinformował Adam Słomka w rozmowie z Wirtualną Polską. Chodzi o kontrowersyjną biografię prezydenta "Zwykły polski los", w której Komorowski opowiada m.in. o działalności opozycyjnej, przywołując rzekome spotkanie ze Słomką.

Share
Adam Słomka pozywa Bronisława Komorowskiego
Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d313pf6

Jedna z anegdot opisana w w książce pochodzi z czasów, gdy Komorowski pełnił funkcję szefa gabinetu ministra Aleksandra Halla w Urzędzie Rady Ministrów. Opowiada o tym, jak dzisiejszy prezydent spotkał się z szefem lokalnego KPN Adamem Słomką, który domagał się wycofania wojsk radzieckich z terytorium Polski.

"Ja na to, ze swoim niepodległościowym życiorysem: >>Co Ty pier…? Myślisz, że na skutek Waszego protestu ruscy wyjdą z Polski?<<” – czytamy w wywiadzie.

Słomka nie dał się przekonać, a Komorowski postawił mu ultimatum: albo okupacja dworca zostanie zakończona, albo protestujący zostaną wyprowadzeni siłą. Ostatecznie Komorowski nasłał milicję na protestujących na dworcu w Katowicach.

d313pf6

Słomka w rozmowie z Wirtualną Polską komentował w środę: - Rzeczywiście prezydent był w Katowicach i dowodził akcją, ale nigdy z nim nie rozmawiałem. Negocjacje prowadził ktoś inny. Najwidoczniej źle coś zapamiętał.

Dziś poinformował WP, że pozywa Komorowskiego. Proces przeciwko prezydentowi rusza o godz. 13:20 w warszawskim sądzie okręgowym.

Zobacz również wideo: Nowy sondaż prezydencki

d313pf6

Podziel się opinią

Share
d313pf6
d313pf6
Więcej tematów