Trwa ładowanie...
d372k6v

Adam Michnik ostrzega przed PiS. "Ale do władzy wyniósł ich naród"

Uważam, że nikt nie może obywatelom narzucić tego, jak mają głosować - powiedział Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej". Były opozycjonista i kandydat w wyborach sprzed 30 lat mówił, że o to walczył w PRL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik
Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d372k6v

Michnik w rozmowie z Jackiem Żakowskim na antenie TOK FM stwierdził, że po to siedział w komunistycznym więzieniu, żeby "Polacy mogli sobie wybierać takich kandydatów do parlamentów, jakich chcieli".

- W III Rzeczpospolitej wiele razy się rozczarowałem, jeśli chodzi o ludzi, o jakość tego wyboru. Uważam jednak, że nikt nie może obywatelom narzucić tego, jak mają głosować. W demokracji nie można się obrażać - zastrzegł i dodał, że "PiS do władzy wyniósł naród".

- Można powiedzieć, że stosowali nieeleganckie chwyty czy posługiwali się nieprawdą, ale Polacy dokonali takiego wyboru. Nie mogę zakładać, że jestem mądrzejszy, czy mam większe prawo do decydowania niż inni Polacy - mówił Adam Michnik.

d372k6v

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Zaznaczył także, że w demokracji zawsze, jakaś grupa jest niezadowolona z władzy. - To respektuję, ale mam poczucie, że duża część społeczeństwa została zmanipulowana i wprowadzona w błąd - ocenił.

- Przez to wyłoniony został do władzy ruch polityczny, który psuje państwa i demokrację. Robi to poprzez godzenie w publiczne media, trójpodział władzy, upartyjnianie służb czy izolowanie Polski w UE oraz posługiwanie się mową nienawiści - wyliczał gość TOK FM.

d372k6v

"Kaczyński wybrał drogę do katastrofy"

Zarzucił również politykom PiS dzielenie Polaków na "lepszy i gorszy sort" i przypomniał słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zdradzieckich mordach". - Nad tym boleje, ale stało się tak, bo Polacy tak głosowali - mówił.

Zaznaczył, że "ścieżka, którą dla Polski wybrał Kaczyński, jest drogą do katastrofy". - Może mieć kształt tej greckiej czy tureckiej, dlatego trzeba robić wszystko by z niej zejść - przestrzegał były opozycjonista.

d372k6v

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d372k6v

Podziel się opinią

Share

d372k6v

d372k6v
Więcej tematów