Trwa ładowanie...
d1e7zut
d1e7zut

Adam Michnik dla WP: Kaczyński nie jest głupcem. Wie, jaką cenę zapłacimy

Z całą pewnością Jarosław Kaczyński nie jest głupcem i wie, jaką cenę płaci państwo polskie i jaką zapłaci w przyszłości za ten upór w trwaniu przy swoim - mówił Adam Michnik w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Cały wywiad w czwartkowym programie #dziejsienazywo o godzinie 9:00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1e7zut

- Chciałbym, żeby poszli po rozum do głowy - powiedział redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w programie #dziejesienazywo. Prowadzący program Sławomir Sierakowski pytał o poniedziałkowy termin, określony przez Komisję Europejską. Do tego czasu polskie władze mają podjąć działania zmierzające do usunięcia zastrzeżeń dot. Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli tego nie zrobią, KE ma wydać opinię na temat praworządności w Polsce.

- Jego dotychczasowe postępowanie i deklaracje raczej skłaniają mnie do pesymizmu - mówił Michnik o Kaczyńskim, porównując sytuację w Polsce do tej, która była przedmiotem zainteresowania organów UE na Węgrzech i w Turcji.

d1e7zut

- Kaczyński nie ma dwóch cech Erdogana. Po pierwsze jest w UE, a Erdogan nie jest. Po drugie on nie może szantażować dziesiątkami tysięcy uchodźców, co Erdogan może - mówił Michnik. Dodał, że w stosunku do premiera Węgier Viktora Orbana instytucje europejskie "popełniły błąd lekkomyślności".

- To może nie przejmować się tym, co mówi Frans Timmermans? - dopytywał prowadzący.

- Być może Kaczyński się nie przejmuje. Ja się przejmuję, bo mi zależy na tym, żeby głos Polski w UE był ważny, istotny i znaczący - odrzekł Adam Michnik.

Obejrzyj całą rozmowę Sławomira Sierakowskiego z Adamem Michnikiem w #dziejesienazywo:

d1e7zut

Podziel się opinią

Share

d1e7zut

d1e7zut
Więcej tematów