Trwa ładowanie...
d2vw53o

Adam Bodnar w obronie praw zabójcy Kristiny. Fala krytyki ze strony polityków

- Hierarchia została potężnie zaburzona - powiedział Andrzej Rozenek (SLD) o czwartkowej reakcji rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Polityk SLD uważa, że Bodnar często milczy, a teraz stanął w obronie człowieka, który miał się dopuścić "najohydniejszej zbrodni".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bodnar zabrał głos ws. zatrzymania Jakuba A.
Adam Bodnar zabrał głos ws. zatrzymania Jakuba A. (East News)
d2vw53o

Zatrzymanie 22-letniego Jakuba A. ws. brutalnego zabójstwa Kristiny nie przebiegło poprawnie - uważa Adam Bodnar. Rzecznik praw obywatelskich jest zdania, że pogwałcono prawa mężczyzny podejrzanego o mord 10-latki. Prawnik zauważa też, że "nie były potrzebne kajdanki zespolone ani chwyt obezwładniający", bo zatrzymany nie stawiał oporu.

- Powinien złożyć kondolencje rodzinie, a policjantom i prokuraturze podziękować za skuteczne i szybkie działania - zasugerował Adamowi Bodnarowi w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

d2vw53o

Sprawa budzi ogromne emocje. W ostatnich godzinach stała się jednym z najczęściej komentowanych tematów w Polsce. - Wielokrotnie widziałem w telewizji podobne zatrzymania groźnych przestępców i być może za każdym razem były jakieś obiekcje prawne. Nie słyszałem wtedy głosu Rzecznika Praw Obywatelskich. Nagle się teraz wypowiada, w momencie, kiedy mamy do czynienia z przestępcą, który prawdopodobnie popełnił najohydniejszą zbrodnię, jaką można sobie wyobrazić - powiedział w Polsat News Andrzej Rozenek (SLD).

Polityk dodał, że "nie tego obywatele oczekują od rzecznika praw obywatelskich". Stwierdził, że w Polsce jest wiele nieszczęść i poszkodowanych grup społecznych. Jego zdaniem, głos rzecznika jest mało słyszalny w obronie tych poszkodowanych, a stał się wyjątkowo mocny w sprawie, która jego zdaniem jest ewidentna. - No, dla mnie hierarchia została potężnie zaburzona tutaj - zaznaczył.

Zobacz także: Urodziny Kaczyńskiego. Minister wskazał, co byłoby dla niego idealnym prezentem

Do sprawy odniósł się także Marek Jakubiak z Konfederacji Jakubiak-Liroy. Podkreślił, że zabójca 10-letniej Kristiny jest opatrzony klauzulą "niebezpieczny". - Nie pojechała go aresztować zwykła policja, tylko pojechała specjalna służba antyterrorystyczna i działali według procedur - uważa.

d2vw53o

Z kolei Jan Strzeżek (Porozumienie) zaznaczył, że oceniając oświadczenie Adama Bodnara należy je analizować w dwóch aspektach. Ocenił, że nie przyznanie mężczyźnie obrońcy oraz fakt, że jego zdjęcie wyciekło do sieci faktycznie są "haniebne" i należy je skrytykować. - Ale ta dalsza część, jak został potraktowany przez policję, to musi pan rzecznik odpowiedzieć sobie na pytanie: czy stoi po stronie ofiary czy po stronie sprawcy - mówił w Polsat News warszawski radny.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vw53o

Podziel się opinią

Share
d2vw53o
d2vw53o
Więcej tematów