Trwa ładowanie...

Adam Bielan: zmiany w rządzie będą szersze. "Rekonstrukcja+"

Myślę, że wiemy już, zdecydowana większość decyzji została podjęta - mówi wicemarszałek Senatu Adam Bielan, zapowiadając zmiany w rządzie. Przyszły europoseł PiS wyjaśnił, że rekonstrukcja będzie szersza.

Share
Adam Bielan: zmiany w rządzie będą szersze. "Rekonstrukcja+"
Źródło: WP.PL
d2nuj4j

- Nie wykluczam, że w jednym czy dwóch resortach ulegnie zmiana w kierownictwie, mimo że ministrowie nie znaleźli się w Parlamencie Europejskim - powiedział Adam Bielan na antenie TVN24.

- To będzie taka rekonstrukcja plus? - dopytywał prowadzący rozmowę Konrad Piasecki. - Tak, ale tych innych zmian nie będzie dużo. Decyzję ogłosi premier Mateusz Morawiecki - odparł polityk rządzącej partii, który w niedzielnych wyborach uzyskał mandat europosła.

d2nuj4j

Bielan wyjaśnił, że większość decyzji ws. zmian została już podjęta, ale "premier ma jeszcze kilka, kilkanaście dni" na ostateczny wybór.

- Nie wiem jaki będzie temat rozmowy premiera z prezydentem, ale na pewno temat rekonstrukcji rządu się pojawi - zaznaczył.

Zobacz także: Jacek Sasin nowym ministrem finansów po rekonstrukcji rządu? Zabrał głos

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiedział z kolei wicemarszałek na pytanie o przejście Teresy Czerwińska z Ministerstwa Finansów do Narodowego Banku Polskiego.

d2nuj4j

"Upadł mit ws. Jarosława Kaczyńskiego"

Polityk nie chciał też ujawnić, czy premier Morawiecki będzie twarzą kampanii PiS przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi mimo kontrowersji wokół jego majątku.

- Każdy premier w każdej kampanii jest jej twarzą - stwierdził Bielan i zauważył, że to prezes partii Jarosław Kaczyński był bardzo aktywny w ostatnich dniach przed wyborami do PE.

- Upadł kolejny mit, że Jarosława Kaczyńskiego trzeba chować, żeby uzyskiwać dobre wyniki w wyborach. Było go bardzo dużo w tej kampanii, szczególnie na jej finiszu, a uzyskaliśmy najlepszy wynik w historii - powiedział gość TVN24.

- Sam zdarłem dwie pary butów - zaznaczył, mówiąc o swojej pracy wśród wyborców przed głosowaniem do PE.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nuj4j

Podziel się opinią

Share
d2nuj4j
d2nuj4j
Więcej tematów