Trwa ładowanie...
d48ortj

Adam Andruszkiewicz wiceministrem w rządzie PiS. Nominację podpisał już premier

W poniedziałek popołudniu nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji ma zostać ogłoszona oficjalnie. Premier Mateusz Morawiecki nominację już podpisał - dowiedziała się Wirtualna Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Andruszkiewicz
Adam Andruszkiewicz (PAP, Fot: Leszek Szymański/PAP)
d48ortj

Według źródeł Wirtualnej Polski Adam Andruszkiewicz w Ministerstwie Cyfryzacji będzie działał m.in. na rzecz reprezentowania obywateli wobec polityk takich firm, jak Facebook. - Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi - przekonuje nasz informator znający kulisy nominacji. Jak dodaje, Andruszkiewicz ma również pomóc we wdrażaniu usług cyfrowych za pomocą portali społecznościowych, przekonując do e-usług polskich obywateli. Atutem mają być jego bardzo duże zasięgi w sieci.

Polityk będzie także działał na rzecz rozwoju wciąż ograniczonych jeszcze cyfrowo wschodnich regionów Polski i zajmował się tematyką sieci 5G.

Nie tylko rząd

d48ortj

28-letni poseł - jak słyszymy - oprócz pracy w rządzie, zaangażuje się także w kampanii parlamentarnej Zjednoczonej Prawicy. Ma działać w obszarze kampanii internetowej.

Według naszych informacji - o czym zresztą pisaliśmy w WP - Andruszkiewicz o przejściu do obozu Zjednoczonej Prawicy rozmawiał z politykami PiS od kilku miesięcy. Ostateczne decyzje w sprawie jego wejścia do rządu zapadły w grudniu, wtedy też odbyła się decydująca rozmowa na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak informowaliśmy w niedzielę, Andruszkiewicz złożył w piątek rezygnację z członkostwa w klubie Wolni i Solidarni, którym szefuje Kornel Morawiecki, ojciec szefa rządu.

d48ortj

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów