Trwa ładowanie...
d1jerxa

Abp Milingo - skonsumował małżeństwo, teraz opuści żonę?

Watykan poinformował w środę, że w związku z
rozpoczęciem dialogu z arcybiskupem Emmanuelem Milingo zawiesił
groźbę ekskomunikowania go za zawarcie małżeństwa i
nieposłuszeństwo wobec Stolicy Apostolskiej.

d1jerxa
d1jerxa

We wtorek papież Jan Paweł II przyjął kontrowersyjnego zambijskiego arcybiskupa w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Jak napisano w wydanym potem oświadczeniu, spotkanie to stanowiło początek dialogu, który, miejmy nadzieję, doprowadzi do pozytywnych wydarzeń.

71-letni obecnie Milingo ożenił się 27 maja tego roku z 43-letnią Marią Sung w ramach ceremonii zbiorowych zaślubin, organizowanych przez sektę Moona (czyli Federację Rodzin na Rzecz Światowego Pokoju i Zjednoczenia). Ceremonia odbyła się w jednym z nowojorskich hoteli.

Watykan domaga się od Milingo, by opuścił swą żonę, zerwał z sektą Moona, publicznie zobowiązał się do przestrzegania celibatu i zamanifestował swe posłuszeństwo wobec Ojca Świętego.

Milingo, znany z niekonwencjonalnych praktyk egzorcystycznych, musiał w 1983 roku zrezygnować z zarządzania archidiecezją Lusaki. Przeniesiono go do Rzymu, gdzie nie zaprzestał urządzania modlitewnych seansów uzdrowicielskich.

Tymczasem rzecznik arcybiskupa, ksiądz Phillip Schanker oświadczył we wtorek, że Milingo starał się o papieską audiencję, by uzyskać aprobatę dla swego stanu małżeńskiego. Według Schankera, małżeństwo to zostało już skonsumowane. (and)

d1jerxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jerxa
Więcej tematów