Trwa ładowanie...
d2v8bnm

Aborcja. Ryszard Terlecki: rozstrzygnięcie TK jest jednoznaczne

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja ze względu na wadę płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. - Rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne. Prawo się do tego dostosowuje - mówił w Sejmie Ryszard Terlecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aborcja. Ryszard Terlecki skomentował ostatnie protesty po wyroku TK
Aborcja. Ryszard Terlecki skomentował ostatnie protesty po wyroku TK (Getty Images, Fot: Adam Jankowski, Polska Press)
d2v8bnm

- Przewidywane jest spotkanie Rady Koalicji, ale myślę, że tu już niewiele można dyskutować. Rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne. On uściślił w pewnym zakresie funkcjonowanie konstytucji - mówił w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Ryszard Terlecki.

Szef klubu parlamentarnego PiS był pytany także o ewentualną nowelizację ustawy o planowaniu rodziny, która uwzględniłaby postulaty protestujących. - Z pewnością nie od tego jest Sejm, raczej minister zdrowia - odparł wicemarszałek Sejmu.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Ten werdykt wywołał falę protestów w całej Polsce, w niedzielę zmieniły one jednak nieco swoją formę.

d2v8bnm

TK podjął decyzję ws. aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus: Kaczyński wywołał wojnę przeciwko kobietom

Na budynkach wielu świątyń pojawiły się napisy "Aborcja jest ok" czy "Piekło kobiet". Manifestanci próbowali także wchodzić do kościołów podczas nabożeństw, jednak często napotykali oni opór chroniących wejścia mężczyzn.

- Protesty są dopuszczalne w systemie demokratycznym, choć wczoraj czy przedwczoraj przekraczano z pewnością granice tej dopuszczalności, po pierwsze atakując policjantów, a po drugie - dopuszczając się wtargnięć do kościołów czy zakłócania mszy niedzielnych, co jest już przestępstwem - mówił Ryszard Terlecki.

d2v8bnm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v8bnm

Podziel się opinią

Share
d2v8bnm
d2v8bnm
Więcej tematów