Trwa ładowanie...

81 ofiar tropikalnego sztormu Noel

Sztorm tropikalny Noel, szalejący nad karaibskim archipelagiem Wielkich Antyli, spowodował co najmniej 81 ofiar śmiertelnych w
Republice Dominikańskiej i na Haiti. Obfite deszcze przesuwają się w stronę południowo-wschodnich wybrzeży Florydy.

Share
81 ofiar tropikalnego sztormu Noel
Źródło: AFP
d1dcdly

W dalszym ciągu Noel powoduje rzęsiste opady deszczu nad Hispaniolą (podzieloną między Haiti i Dominikanę). Luis Antonio Luna, szef komisji ds. sytuacji wyjątkowych Dominikany powiedział, że ponad 58 tys. mieszkańców musiało w wyniku sztormu opuścić swoje domy. Około 14,5 tys. domów zostało zniszczonych. Do ofiar w ludziach doszło przede wszystkim w wywołanych obfitymi deszczami powodziach i lawinach błotnych. Akcję ratunkową utrudniają zniszczone mosty i drogi.

Obfite deszcze dotarły także nad Bahamy, a Noel przemieszcza się dalej na północ z szybkością 65 km/h. Według prognoz Centrum Huraganów (NHC) w Miami na Florydzie, sztorm będzie się przesuwał na północ, po czym skieruje się na północny-wschód i będzie się poruszał wzdłuż wschodniego wybrzeża USA.

NHC wydało ostrzeżenie przed sztormem dla części południowo-wschodnich wybrzeży Florydy, choć synoptycy liczą, że jego siła wzrośnie i ominie on terytorium USA.

d1dcdly

Podziel się opinią

Share
d1dcdly
d1dcdly
Więcej tematów