Trwa ładowanie...
deccimd

8 policjantów w areszcie - popełnili 360 przestępstw?

Prokuratura Okręgowa w Kielcach skierowała do sądu wnioski o aresztowanie na trzy miesiące ośmiu policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie), którym zarzuca niedopełnienie obowiązków służbowych i korupcję.

deccimd

Zatrzymanym we wtorek przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej buskim policjantom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

- Z tego względu, jak również dla zapobiegnięcia ewentualnemu matactwu podejrzanych w postępowaniu przygotowawczym, złożone zostały wnioski o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - powiedział rzecznik kieleckiej prokuratury okręgowej Sławomir Mielniczuk.

Według niego, postawione policjantom z Buska-Zdroju zarzuty dotyczą podobnych zachowań; obejmują one 360 czynów karalnych. Jednego z funkcjonariuszy obciąża 217 takich czynów. Wszystkie zostały popełnione w okresie od grudnia 2009 do lutego 2010 roku. W toczącym się w sprawie śledztwie przesłuchano około stu świadków, a 250 kolejnych czeka na przesłuchanie.

Pierwszy sygnał w tej sprawie przekazał komendant powiatowy w Busku-Zdroju, który zauważył symptomy nieprawidłowości w komendzie. Podzielił się on swymi spostrzeżeniami z komendantem wojewódzkim policji, a ten powiadomił Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Ścisła współpraca z kierownictwem tej jednostki, pozwoliła na zebranie dowodów obciążających funkcjonariuszy.

Zatrzymani policjanci byli kontrolerami ruchu drogowego, pełnili służbę patrolową. Wszyscy należą do korpusu sierżantów policji. Najmłodszy ma 27, a najstarszy 44 lata.

W związku z ośmioma zatrzymaniami, na teren powiatu buskiego skierowano policjantów grupy wsparcia wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy pilnują ruchu drogowego.

deccimd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deccimd
Więcej tematów