Trwa ładowanie...
drv518f

79 proc. młodych Polaków uważa, że imigranci pogarszają bezpieczeństwo

• Opublikowano wyniki międzynarodowego sondażu przeprowadzono wśród młodych Europejczyków
• Wynika z niego, że zdecydowana większość Polaków w wieku 18-32 lat uważa, że obecność imigrantów negatywnie wpływa na bezpieczeństwo
• Taką opinię podziela 52 proc. Francuzów, Niemców i Włochów
• 70 proc. Włochów uważa, że napływ migrantów powinien być regulowany przez UE, a nie przez poszczególne państwa członkowskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
79 proc. młodych Polaków uważa, że imigranci pogarszają bezpieczeństwo
(AFP, Fot: Matthieu Alexandre)
drv518f

79 proc. młodych Polaków uważa, że imigranci sprawiają, iż kraj, w którym zamieszkali, staje się mniej bezpieczny. Ponad dwie trzecie twierdzi natomiast, że przyczyniają się do pogorszenia stanu gospodarki - to wyniki międzynarodowego sondażu opublikowanego we Włoszech.

Ankietę na temat stosunku do imigrantów i uchodźców przeprowadził w drugiej połowie lipca powiązany z Kościołem Instytut Toniolo z Mediolanu, we współpracy z ośrodkiem badań społecznych Ipsos. Badanie przeprowadzono wśród młodych ludzi z Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Polski, w wieku 18-32 lat.

O wynikach sondażu pisze w piątek dziennik "Corriere della Sera".

drv518f

83 proc. Włochów wyraziło przekonanie, że ważna jest tolerancja wobec odmienności innych. Podobnego zdania jest 79 proc. Polaków i 70 proc. Niemców. Prawie dwie trzecie włoskiej młodzieży uważa, że integracja europejska przyczyniła się do integracji różnych kultur. Tak samo twierdzi 61 proc. Polaków.

79,3 proc. młodych Polaków, czyli najwięcej spośród wszystkich ankietowanych grup narodowych, wyraziło opinię, że imigranci sprawiają, że kraj, gdzie się osiedlili, staje się mniej bezpieczny. Taką opinię podziela 52 proc. Francuzów, Niemców i Włochów oraz 47 proc. Hiszpanów i Brytyjczyków. Mniej niż jedna trzecia polskiej młodzieży (27,2 proc.) przekonana jest o tym, że dzięki imigrantom kraj, do którego trafili, staje się lepszym miejscem.

Imigranci sprawiają, że pogarsza się gospodarka w kraju, w którym mieszkają - takie jest zdanie 67,2 proc. młodych Polaków, ponad połowy Francuzów oraz około 47 proc. Hiszpanów, Brytyjczyków i Włochów.

70 proc. Hiszpanów stwierdziło, że imigranci poprawiają życie kulturalne w swym nowym kraju. Taką opinię podziela 43 proc. Polaków i niemal tyle samo włoskiej młodzieży.

44 proc. młodych mieszkańców Polski zgodziło się z tezą, że napływ migrantów powinien być regulowany przez UE, a nie przez poszczególne państwa członkowskie. Uważa tak również 70 proc. Włochów i około 58 proc. Niemców i Hiszpanów.

drv518f

Podziel się opinią

Share

drv518f

drv518f
Więcej tematów