Trwa ładowanie...
d168egf

7 tys. schronów ma Obrona Cywilna

Siedem milionów masek gazowych i 7 tysięcy schronów - takimi zabezpieczeniami dysponują służby Obrony Cywilnej w Polsce. Choć nie jest to wystarczająca liczba, na razie nie ma sensu, by cokolwiek zmieniać - powiedział we wtorek rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Witold Maziarz.

d168egf
d168egf

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju uspokajają, że żadne zagrożenie nam nie grozi.

Zgodnie z doktryną wojenną, działania prewencyjne powinny ograniczać się przede wszystkim do większych aglomeracji, gdzie ryzyko ataku jest największe. I właśnie w aglomeracjach - masek gazowych nie brakuje.

Wsie i małe miasteczka poszkodowane są również pod względem liczby schronów. W całej Polsce jest ich 7 tys., przy czym większość znajduje się w dużych miastach. Witold Maziarz przyznał, że część schronów służy zupełnie innym celom. W schronach przeciwlotniczych mieszczą się dyskoteki i magazyny. Właściciele w umowach najmu mają wyraźnie zapisane, że muszą o schrony dbać i w razie niebezpieczeństwa przywrócić pierwotny wygląd - powiedział rzecznik.

Maziarz zaznaczył także, że w razie niebezpieczeństwa potrzebne maski będą produkowane na bieżąco.

Maski gazowe są skuteczne w przypadku użycia broni chemicznej. Nie stanowią żadnego zabezpieczenia, jeśli jest użyta broń biologiczna. (jd)

d168egf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d168egf
Więcej tematów