Trwa ładowanie...
d3oafu7

682 migrantów uratowanych u wybrzeży Hiszpanii. 4 utonęło

Hiszpańskie służby uratowały w pobliżu Cieśniny Gibraltarskiej 682 osoby, próbujące przedostać się do Europy z Afryki. Z wody wyłowiono też cztery ciała. Tym samym bilans ofiar hiszpańskiego szlaku migracyjnego wzrósł do 244.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemal 700 migrantów uratowały hiszpańskie służby
Niemal 700 migrantów uratowały hiszpańskie służby (PAP/EPA, Fot: ABACA)
d3oafu7

Przedstawiciele morskiej służby ratunkowej zaznaczają, że migranci znaleźli się w miejscu o bardzo złej widoczności. W sumie z 62 prowizorycznych łódek udało się przejąć 682 z nich.

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od początku roku do wybrzeży Hiszpanii, dotarło ponad 9300 migrantów. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego roku. Liczba ofiar zwiększyła się za to aż czterokrotnie.

W niedzielę do portu w Walencji ma przybić należący do organizacji pozarządowej statek "Aquarius", na pokładzie którego znajduje się 629 migrantów. Wpuszczenia migrantów odmówiły wcześniej Włochy. Nowy rząd jest mocno niechętny uchodźcom, co wywołało ostrą krytykę ze strony m.in. Francji. Paryż wyraził gotowość przyjęcia tych migrantów z "Aquariusa", którzy spełnią kryteria prawa azylowego po zbadaniu ich sytuacji w Hiszpanii przez francuskich urzędników.

Zobacz także: Kłopotek w programie "Tłit": kiedyś z rywalami z Sejmu szło się na wódeczkę.

Hiszpania to trzeci po Włoszech i Grecji cel przeprawy migrantów przez Morze Śródziemne. Ostatnio donosiliśmy o wyroku ws. tragedii na Węgrzech. 71 migrantów udusiło się tam podczas próby przemytu.

d3oafu7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów