Trwa ładowanie...

60 harcerzy zatruło się salmonellą na obozie w Zalesiu

60 harcerzy z województwa warmińsko-mazurskiego zatruło się salmonellą na obozie w Zalesiu w Małopolsce. Pięcioro dzieci trafiło do szpitala. Sprawę zbiorowego zatrucia bada sanepid.

Share
60 harcerzy zatruło się salmonellą na obozie w Zalesiu
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d2bhdvh

Młodzież, która przebywała na obozie w Zalesiu, w większości pochodziła z okolic Warmii i Mazur (Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna oraz Elbląga).

Pierwsze objawy zatrucia salmonellą zaczęły pojawiać się wśród kilkudziesięciorga uczestników pod koniec zgrupowania - ostatniego dnia oraz po powrocie do domu.

Jak powiedziała Elżbieta Łabaj z wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, informacja o zbiorowym zatruciu dotarła do sanepidu przed tygodniem, już po zakończeniu obozu.

d2bhdvh

Dopiero po pobraniu próbek do badań udało się ustalić, że salmonella pojawiła się u większej liczby uczestników harcerskiego biwaku.

Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

Jak podkreśliła Łabaj, na szczęście ten szczep salmonelli nie powinien zagrażać życiu dzieci. Jednak stan pięciorga dzieci był na tyle poważny, że lekarze zdecydowali się pozostawić ich na obserwacji w miejscowym szpitalu.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zatrucia. Sprawę wyjaśnia małopolski sanepid.

Źródło: WP, Gazeta Olsztyńska, Radio Zet

d2bhdvh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bhdvh
d2bhdvh
Więcej tematów