Trwa ładowanie...

6 uczniów na lekcji religii. Reszta klasy koczuje w bibliotece

Zmorą części uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie jest plan zajęć. Gdy 6 uczniów z klasy II e ma lekcję religii, 22 pozostałe osoby mają okienko. Reszta klasy czeka w bibliotece na pozostałe obowiązkowe zajęcia.

Lekcje religii w V LO w Częstochowie Lekcje religii w V LO w Częstochowie Źródło: East News, fot: Julian Sojka
daphg51
daphg51

O problematycznym planie lekcji w częstochowskim liceum poinformowała "Gazeta Wyborcza" oraz Fundacja Wolność od Religii.

"W dniu 22 września podjęliśmy interwencję w V LO w Częstochowie, gdzie 29-osobowa grupa uczniów i uczennic z klasy II E jest zmuszona spędzić w szkole jedną godzinę dłużej, przeczekując ten czas w bibliotece szkolnej, bo 6 osób z klasy uczestniczy w katechezie" - przekazała na Facebooku Fundacja Wolność od Religii.

Uczniowie jednej z klas mają lekcję religii umieszczoną w samym środku planu zajęć. Problem w tym, że chodzi na nią tylko 6 uczniów. 22 osoby czekają na kolejne lekcje w bibliotece.

Zobacz też: Konsternacja po słowach Andrzeja Dudy. Polityk PiS tłumaczy

Religia w V LO w Częstochowie. Lekcja w środku planu

Dlaczego lekcje z religii nie są umieszczone na początku lub końcu rozkładu zajęć? Według prezes fundacji Doroty Wójcik to "kara dla uczniów".

daphg51

"To kara za to, że nie uczęszczają na katechezę i przymuszanie, żeby się jednak na nią zdecydowali" - mówiła "Wyborczej" Wójcik.

Prezes dodała, że podobnie zgłoszenia dotarły do fundacji z całego kraju. Jednak do tej pory nie spotkała się z takim oporem ze strony dyrekcji placówki, aby zmienić plan zajęć.

Religia w V LO w Częstochowie. Dyrektorka zabrała głos

Małgorzata Witek, która jest dyrektorką szkoły, przekazała, że fundacja pomyliła się w liczbie uczniów. Jak dodała, w II e jest 23 licealistów, w nie 29. Plan lekcji dla tej klasy ma zostać zmieniony.

Dyrektorka dodała, że jest to wyjątek. Jak zaznaczyła, inne klasy, które maję lekcję religii w ciągu dnia, nie mogą liczyć na zamiany w planie.

daphg51

"Nie ma możliwości, aby dla 22 klas tak przygotować plan lekcji, by nie było godzin okienkowych" - zaznaczyła dyrektorka.

Witek dodała, że do V LO w Częstochowie uczęszcza 661 uczniów. 297 z nich nie chce uczęszczać na religię.

Zdaniem Doroty Wójcik z Fundacji Wolność od Religii, godzinka okienkowa spowodowana katechezą, jest dyskryminacją. Niezależnie od tego, ile osób zdecydowało się na udział w lekcjach religii.

daphg51

Jak się okazuję, problem lekcji religii w środku dnia dotyczy też innych klas.

"U mnie jest 36 osób. Na religię chodzi bardzo mało, mniej niż 10 (nie wiem, ile dokładnie). Oczywiście lekcje religii są w środku planu..." - przekazał jeden z uczniów pod postem fundacji.

Źródło: Fundacja Wolność od Religii, "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
daphg51
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daphg51
Więcej tematów