Trwa ładowanie...

500 tysięcy lub areszt. Sąd podjął decyzję wobec Lisieckiego

Sąd Rejonowy we Wrocławiu zdecydował się na 3-miesięczny areszt dla wydawcy polskich tygodników. Michał Lisiecki może jednak wyjść na wolność po wpłaceniu 500 tysięcy złotych.

Share
500 tysięcy lub areszt. Sąd podjął decyzję wobec Lisieckiego
Źródło: PAP, fot: Jan Karwowski
d28z052

Mężczyzna usłyszał wcześniej zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zasądzone poręczenie majątkowe musi wpłynąć najpóźniej do 25 marca. - Można też ustanowić zastaw na hipotece należącej do podejrzanego nieruchomości o tej wartości - poinformowała adwokat oskarżonego, Renata Kopczyk.

Akcja służb

W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Lisieckiego, który jest podejrzewany o blisko 30-milionowe wyłudzenia z jednej z firm. Spółka zajmowała się remontami linii kolejowych Dzień później służby zatrzymały trzy kolejne osoby: Wioletę R., Michała F. i Marcina K.

Wszystkim podejrzanym postawiono już zarzuty działania w organizacji przestępczej. Dodatkowo ciąży na nich zarzut "spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych" informowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

d28z052

Według śledczych zatrzymani prowadzili swoją działalność przez trzy lata. Od 2012 do 2015 roku mieli narazić na 40-milionową szkodę Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury sp. z.o.o.

"Działania grupy polegały na przywłaszczeniu środków finansowych pochodzących z masy upadłości poprzez zawieranie szeregu umów i ustnych porozumień na rzekome usługi, za które wystawiane były poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci nierzetelnych faktur" - informowała Prokuratura Krajowa w opublikowanym oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet

Zobacz także: Wydawca "Wprost": "Decyzja o publikacji materiałów na temat Durczoka była słuszna"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d28z052

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28z052
d28z052
Więcej tematów