Trwa ładowanie...

500 plus za zaszczepienie się na COVID? Nowy pomysł rządu

Zainteresowanie szczepieniami na COVID-19 w Polsce słabnie. Rząd ma nowym pomysł, aby zachęcić młodych do przyjęcia dawki przeciwko koronawirusowi. Osoby do 25. roku życia, które zdecyduję się przyjąć preparat, mają otrzymać 500 złotych. Projekt jest aktualnie omawiany.

Share
Szczepienia na COVID-19. Nowy pomysł rządu Szczepienia na COVID-19. Nowy pomysł rządu Źródło: PAP
d1yycou

O tym, że zainteresowanie szczepieniami w Polsce słabnie, informował na łamach Wirtualnej Polski Adma Niedzielski już w maju.

Z obliczeń portalu 300gospodarka.pl wynika, że do tej pory w pełni zaszczepionych jest około 35 proc. całego społeczeństwa. Aktualnie lekko ponad 44 proc. osób uprawnionych do zaszczepienia się na COVID-19 przyjęło pierwszą dawkę szczepionki.

Rządzący szukają sposobów, aby zachęcić do szczepień jak największą liczbę Polaków. Z informacji portalu fakt.pl wynika, że jest kolejny pomysł.

d1yycou

Zobacz też: Przed nami wariant Lambda? Ekspert ostrzega: wkrótce może nam zabraknąć liter

Młodzi otrzymają pieniądze za zaszczepienie się na COVID-19?

Zespół ds. promocji szczepień analizował w ostatnim czasie jeden z pomysłów na zachęcenie młodych osób w wieku 18-25 lat do zaszczepienia się na COVID-19. I tak za przyjęcie preparatu młodzież otrzymać miałaby 500 złotych.

Eksperci chcą, aby była to forma bonusu na wakacje. Do świadczeń uprawniać miałaby legitymacja szkolna lub studencka. Osoby, które wzięłyby udział w tej akcji, miałyby otrzymać szczepionkę J&J, czyli preparat jednodawkowy.

d1yycou

Jak podkreśla tabloid, ten pomysł jest na etapie wyłącznie omawiania. Nie ma jeszcze ustaleń dotyczących tego, jak te 500 złotych miałoby być wypłacane.

Podobny pomysł został zrealizowany w Grecji. Tam osoby w wieku od 18 do 26 lat za zaszczepienie się przeciwko COVID-19 mogą otrzymać 150 euro w formie bonu. Może on być wydany m.in. na podróż lub koncert.

W Polsce, aby zachęcić do szczepień na COVID-19 rząd wprowadził loterię szczepionkową. Można w niej wygrać m.in. pieniądze, samochód oraz nagrody rzeczowe.

Szczepienia w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Aktualnie (dane z piątku rano) w Polsce wykonano łącznie 30 739 367 szczepień na COVID-19. Po pierwszej dawce jest już 17 254 158 osób.

d1yycou

Natomiast w pełni zaszczepionych jest 14 511 120 osób. Przypomnijmy, że szczepienia na COVID-19 w naszym kraju wykonywane są od końca grudnia 2020 roku.

Źródło: 300gospodarka.pl, fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yycou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yycou
d1yycou
Więcej tematów