Trwa ładowanie...

5 lat więzienia dla mieszkańca Wołynia. Chciał oddać Polsce Kresy i ochronić Małorosję przed "banderowcami"

Mężczyzna podpisujący się w internecie jako „Władimir Jakubowski" publikował na portalu „Vkontaktie" wezwania do zwrotu Polsce Kresów, Zakarpacia - Węgrom, a Rumunom - Bukowiny. Sąd skazał go na pięć lat więzienia.

5 lat więzienia dla mieszkańca Wołynia. Chciał oddać Polsce Kresy i ochronić Małorosję przed "banderowcami"Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
dmsqcqn
dmsqcqn

Oskarżony przyznał się do winy, a nawet "aktywnie przyczynił się do ujawnienia przestępstwa". Mieszkańcowi Wołynia zarzucono publiczne nawoływanie do siłowego przejęcia władzy państwowej i do podjęcia działań mających na celu zmianę granic terytorium granicy państwowej Ukrainy" - podaje portal kresy.pl.

Mężczyzna od lutego 2014 r. do lipca 2015 r. publikował na portalu "Vkontaktie" m.in. wezwanie do zwrotu Polsce Kresów południowo-wschodnich. "Przywróćmy wszystko na swoje miejsce! Lachom – Kresy wschodnie, Madziarom – Zakarpacie, Mamałyżnikom [Rumunom] – Bukowinę" - wpis o takiej treści miał pojawić się w internecie, podają kresy.pl

Sąd uznał to za wzywanie do zmiany granic terytorium i granicy państwowej Ukrainy.

Zniesienie wiz dla Ukraińców

Mężczyzna apelował również do Kozaków dońskich i rejonu Kubania o ochronę proklamowanej przez prorosyjskiej separatystów Małorosji przed "faszysto-banderowcami". Sąd uznał, że "Jakubowski" nawoływał w ten sposób do obalenia legalnej władzy.

Źródło: kresy.pl

dmsqcqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmsqcqn
Więcej tematów