Trwa ładowanie...
div3huz

47 osób pisało, że chce się zabić. Uratowali ich

W 2017 roku policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością dotarli do 47 osób, które chciały popełnić samobójstwo. Namierzyli ich za pomocą wpisów, jakie zamieszczali w sieci. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy specjalisty, desperatów można uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością działa od grudnia 2016 roku
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością działa od grudnia 2016 roku (Wikimedia Commons CC BY)
div3huz

Jak podaje Biuro, działające przy Komendzie Głównej Policji, w tym roku odkryto aż 62 wpisy świadczących o chęci samobójstwa. W takich przypadkach szybko lokalizuje się miejsce, gdzie przebywa autor wpisu i wysyła patrol wspierany przez policyjnego psychologa. Od czasu powołania Biura w grudniu 2016 roku zdarzało się, że pomocy wymagali Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Niemczech.

W poniedziałek jego pracownicy zostali zaalarmowani przez administratora jednego z portali internetowych. Jego użytkownik zamieściła wpis, w którym groził, że się zabije. Szybko ustalono jego miejsce zamieszkania i wysłano tam patrol. Po dotarciu na miejsce okazało się, że mężczyzna jest na wiadukcie nad autostradą. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że ma myśli samobójcze. Przybyli na miejsce ratownicy zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala.

div3huz

Zobacz także: "Tłit": Joanna Kluzik-Rostkowska o romansie Stanisława Pięty

Pracownicy Biura monitorują też sieć m. in. pod kątem działalności terrorystycznej. Przez półtora roku działalności odnotowali niemal półtora tysiąca wszystkich zdarzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Policja

div3huz

Podziel się opinią

Share
div3huz
div3huz
Więcej tematów