Trwa ładowanie...
djfdolx

4 tys. żołnierzy z USA rusza do Polski

Żołnierze amerykańskich sił zbrojnych wzięli udział w oficjalnym pożegnaniu oddziałów, które zostaną rozlokowane w Europie Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve. Po uroczystościach w bazie Fort Carson ponad 4 tysiące amerykańskich żołnierzy z 3. Brygady Pancernej zostanie rozlokowanych w naszym regionie - głównie w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4 tys. żołnierzy z USA rusza do Polski
(PAP)
djfdolx

- W tym tygodniu zaczniemy przerzucać wojska samolotami do Europy. Ta operacja potrwa około dwóch tygodni - powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka bazy Fort Carson Dani Johnson. Amerykańscy żołnierze będą działać na terytorium Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Bułgarii i Węgier. - Będziemy prowadzić ćwiczenia w różnych miejscach w Europie Wschodniej, ale przede wszystkim w Polsce. Dowództwo będzie się znajdować w Polsce - dodała Johnson.

Rzeczniczka bazy Fort Carson poinformowała, że amerykańskie wojska będą podlegać dziewięciomiesięcznej rotacji. - Oni przygotowywali się do tej misji co najmniej od pół roku. Ćwiczenia były prowadzone w Krajowym Centrum Szkoleniowym i w naszej bazie. Żołnierze uczyli się o Europie Wschodniej i operacji Atlantic Resolve - powiedział też Johnson.

Obama uprzedził działania Trumpa?

djfdolx

Operacja Atlantic Resolve jest odpowiedzią na agresywne działania Rosji na Ukrainie. Pierwotnie Amerykanie mieli pojawić się w naszym regionie na przełomie stycznia i lutego. Prezydent Barack Obama przyspieszył jednak ten termin, by przyszły prezydent Donald Trump, który zapowiada bliższą współpracę z Rosją, nie mógł wstrzymać operacji wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

W piątek do niemieckiego portu Bremerhaven dotrze sprzęt bojowy 3. Brygady Pancernej sił lądowych Stanów Zjednoczonych, w tym czołgi Abrams i wozy bojowe Bradley.

djfdolx

Podziel się opinią

Share
djfdolx
djfdolx
Więcej tematów