Trwa ładowanie...

350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku

• Markus Söder, bawarski minister finansów żąda stworzenia planu deportacji uchodźców i lepszej koordynacji polityki azylowej między landami a rządem federalnym.

• Według pomysłu Södera 350 tysięcy uchodźców musiałoby opuścić Niemcy w tym roku.

Share
350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku
Źródło: AFP, Fot: ODD ANDERSEN
db11suc

Bawarski minister finansów Markus Söder dolewa oliwy do ognia i żąda lepszej koordynacji polityki azylowej między rządami stanowymi a federalnym. Söder wzywa do stworzenia narodowego planu deportacji, który powinien być efektem wspólnej strategii wszystkich landów. Konsekwencją tego planu miałoby być przymusowe opuszczenie Niemiec przez 350 tysięcy uchodźców w 2016 r.

Söder jest politykiem Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU), która nie rozszerza swojej działalności poza obszar landu, jednak stanowi koalicje z rządzącą w Niemczech Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU)
. Bawarski minister finansów wywiera tym samym presję nie tylko na Angelę Merkel, ale także na lidera CSU Horsta Seehofera.

db11suc

„Nie może być tak, że uchodźcy celowo udają się do landów, w których jest najmniejsze ryzyko deportacji” – powiedział Söder gazecie Die Welt. Stwierdził również, że plan deportacji „musi być przeprowadzony szybko i konsekwentnie”. Peter Ramsauer, były minister transportu, budownictwa i rozwoju miast, wieloletni polityk CSU stwierdza wręcz na łamach „Passauer Neue Presse”, że Niemcy „stoją w obliczu kryzysu społecznego”.

W Niemczech rośnie opór wobec polityki migracyjnej prowadzonej przez Angelę Merkel. Zdaniem Ramsauera reakcje wśród opozycji są coraz bardziej radykalne. Kanclerz będzie także coraz trudniej znaleźć wsparcie wśród koalicyjnej partii z Bawarii CSU.

db11suc

Podziel się opinią

Share
db11suc
db11suc
Więcej tematów