Trwa ładowanie...

350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku

• Markus Söder, bawarski minister finansów żąda stworzenia planu deportacji uchodźców i lepszej koordynacji polityki azylowej między landami a rządem federalnym.

• Według pomysłu Södera 350 tysięcy uchodźców musiałoby opuścić Niemcy w tym roku.

Share
350 tysięcy uchodźców miałoby opuścić Niemcy w 2016 roku
Źródło: AFP, fot: ODD ANDERSEN
d70mnwj

Bawarski minister finansów Markus Söder dolewa oliwy do ognia i żąda lepszej koordynacji polityki azylowej między rządami stanowymi a federalnym. Söder wzywa do stworzenia narodowego planu deportacji, który powinien być efektem wspólnej strategii wszystkich landów. Konsekwencją tego planu miałoby być przymusowe opuszczenie Niemiec przez 350 tysięcy uchodźców w 2016 r.

Söder jest politykiem Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU), która nie rozszerza swojej działalności poza obszar landu, jednak stanowi koalicje z rządzącą w Niemczech Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU)
. Bawarski minister finansów wywiera tym samym presję nie tylko na Angelę Merkel, ale także na lidera CSU Horsta Seehofera.

„Nie może być tak, że uchodźcy celowo udają się do landów, w których jest najmniejsze ryzyko deportacji” – powiedział Söder gazecie Die Welt. Stwierdził również, że plan deportacji „musi być przeprowadzony szybko i konsekwentnie”. Peter Ramsauer, były minister transportu, budownictwa i rozwoju miast, wieloletni polityk CSU stwierdza wręcz na łamach „Passauer Neue Presse”, że Niemcy „stoją w obliczu kryzysu społecznego”.

W Niemczech rośnie opór wobec polityki migracyjnej prowadzonej przez Angelę Merkel. Zdaniem Ramsauera reakcje wśród opozycji są coraz bardziej radykalne. Kanclerz będzie także coraz trudniej znaleźć wsparcie wśród koalicyjnej partii z Bawarii CSU.

d70mnwj

Podziel się opinią

Share
d70mnwj
d70mnwj
Więcej tematów