Trwa ładowanie...

35-latka poszła w góry z 2-letnim dzieckiem. Na ratunek przybyli Słowacy

35-letnia kobieta mimo złej pogody postanowiła wybrać się w Beskidy. Zabrała ze sobą... dwuletniego syna. Polka była z dzieckiem w okolicy Wielkiej Raczy, gdy mgła, silny wiatr i opady śniegu sprawiły, że przemarznięci nie mogli już dalej iść. Uratowali ich słowaccy ratownicy.

Share
35-latka poszła w góry z 2-letnim dzieckiem. Na ratunek przybyli Słowacy
Źródło: Facebook.com, Fot: Horská záchranná služba
df8o7jf

Do zdarzenia doszło w piątek. W godzinach popołudniowych ze słowackimi ratownikami skontaktowała się Polka. Poprosiła o pomoc dla siebie i dziecka wyznając, że oboje są całkowicie wyczerpani i nie mogą już iść dalej.

Ratownicy szybko przybyli na miejsce. Ogrzali wyziębionego chłopca, po czym jego i matkę przetransportowali skuterem śnieżnym na stację kolejki linowej.

To już kolejny taki przypadek bezmyślności polskich turystów. W czwartek słowaccy ratownicy uratowali trzech 13-latków z Polski, uczestników obozu narciarskiego. Nastolatkowie zgubili się, gdy zjechali z wyznaczonej trasy w rejonie Kubińskiej Hali. Ratownicy odnaleźli narciarzy dzięki współrzędnym GPS podanym przez kierownika wycieczki. Dwóch z chłopców było wyczerpanych i trzeba było zwieźć ich na skuterach śnieżnych.

df8o7jf

25 grudnia Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR ratowała czteroosobową rodzinę. Poszkodowani nie mieli w telefonie aplikacji "Ratunek", więc czterech GOPR-owców szukało ich przez pięć godzin. Rodzinę odnaleziono w rejonie Małego Śnieżnika. Nie mieli latarek, a dzieci ubrane były w getry, sukienki oraz krótkie buty. Turyści nie byli przygotowani na panujące warunki i byli już w pierwszym stopniu hipotermii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df8o7jf

Podziel się opinią

Share
df8o7jf
df8o7jf
Więcej tematów