Trwa ładowanie...
dui8e7f

300 dni "Piątki Morawieckiego". Premier pochwalił się osiągnięciami

Kancelaria Premiera wypuściła spot, w którym chwali się osiągnięciami ostatnich 300 dni rządu. Dokładnie tyle czasu upłynęło od ogłoszenia na konwencji Zjednoczonej Prawicy planu szefa rządu. Nazwał go "Piątką Morawieckiego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki w poniedziałek ruszył w Polskę
Mateusz Morawiecki w poniedziałek ruszył w Polskę (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dui8e7f

"Nie da się, nie uda się, nie ma na to pieniędzy. To była ulubiona wymówka niektórych polskich polityków od lat. Zawsze wiedziałem, że to nieprawda" - zaczyna swój spot premier Morawiecki.

Potem Morawiecki przypomina swoje obietnice i zapewnia, że je spełnił:

dui8e7f

"W kwietniu 2018 r. obiecałem państwu pakiet ambitnych reform, który zmieścił się w pięciu punktach naszego programu. Znów z różnych stron słyszałem, że to nie może się udać. W 300 dni nasz rząd zrealizował ten plan. Obniżyliśmy CIT z 15 do 9 proc. Działa już tzw. mały ZUS. To znacząca ulga i szansa dla małych i średnich firm. Uruchomiliśmy Dobry Start. Uczniowie otrzymali pierwsze obiecane wyprawki - 300 zł dla każdego.

6 mld złotych, które przeznaczamy na drogi lokalne, znacząco poprawią życie małych miejscowości. Stworzyliśmy program Dostępność+, który likwiduje problemy z mobilnością osób niepełnosprawnych i starszych. Praca dla Polski to spełnianie składanych obietnic. Skuteczna polityka jest możliwa. Dotrzymujemy słowa" - wylicza szef rządu.

Czytaj także: Piątka Morawieckiego. Premier pokaże na przykładach, jak działa

Szybka reakcja opozycji

Spot spotkał się z natychmiastową ripostą Janusza Piechocińskiego. Były minister gospodarki z PSL wypunktował swoją "Piąteczkę Morawieckiego:

Layer 1

1. Rekordowe 19 mln ton importowanego węgla, w tym 13 ton z Rosji 2. Rekordowy import energii elektrycznej za 1mld zł w 2018 r. 3. Rosnący szybko deficyt handlowy 4. 16 tysięcy zamkniętych małych sklepów 5. Rekordowe zadłużenie szpitali i wydłużające się kolejki

Janusz Piechociński, polityk PSL

Czytaj także: Polaków wkurza zakaz handlu w niedziele

dui8e7f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dui8e7f

Podziel się opinią

Share

dui8e7f

dui8e7f
Więcej tematów