Trwa ładowanie...
d1izae5
wośp

28. finał WOŚP. Wiemy, ile pieniędzy Polacy wrzucają do puszek Orkiestry. Badanie dla WP

WOŚP zagrał już po raz dwudziesty ósmy, i dwudziesty ósmy raz Polacy otwierali swoje portfele, by pomóc Orkiestrze. 10 zł, 50 zł, czy może 100 zł i więcej? Zapytaliśmy, w jakiej wysokości datki przekazali w tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP. W jakiej wysokości datki przekazujemy na Orkiestrę?
WOŚP. W jakiej wysokości datki przekazujemy na Orkiestrę? (PAP, Fot: Wojtek Jargiło)
d1izae5

Ponad 1,1 miliarda złotych uzbierała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia. Dziś jest już pewne, że do tej kwoty dołączy kolejne 115 mln zł - tyle udało się uzbierać tylko w trakcie finałowego dnia WOŚP. A to jeszcze nie wszystkie pieniądze, które trafią do Orkiestry.

Rok temu w trakcie finałowego dnia udało się zebrać 92 mln zł. A to oznacza, że co roku przekazujemy na Orkiestrę coraz więcej.

CZYTAJ TEŻ: Opublikował zdjęcie śmieci w lesie. Zagroził: Wpłacisz na WOŚP albo idę na policję

d1izae5

Spytaliśmy Polaków, jaki jest ich stosunek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Jurka Owsiaka. Aż 76 proc. respondentów odpowiedziało, że jest on pozytywny. Tylko 13 proc. badanych negatywnie ocenia działalność WOŚP.

   WP.PL
(WP.PL)

Na pytanie, "czy w tym roku zamierzasz przekazać lub przekazałeś datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy", 63 proc. badanych odpowiedziało "tak", a tylko 17 proc. "nie". Niezdecydowanych było 20 proc.

Chcieliśmy też sprawdzić, w jakiej wysokości datki Polacy zamierzają przekazać lub przekazali już w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że najwięcej osób daje Orkiestrze maksymalnie do 50 zł - 31 proc. przekazuje WOŚP do 10 zł, a od 11 zł do 50 zł - 38 proc. biorących udział w badaniu. Kwoty między 51 a 100 zł przekazuje jedynie 10 proc. badanych. A już powyżej 100 zł daje Orkiestrze tylko 5 proc. badanych.

   WP.PL
(WP.PL)

Hasło tegorocznego finału WOŚP to "Wiatr w żagle". Orkiestra gra "dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

d1izae5

CZYTAJ TEŻ: Danuta Holecka kiedyś dziękowała Jurkowi Owsiakowi. "Mój synek korzystał z inkubatora WOŚP"

Nota metodologiczna:
Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1057 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. _
_Termin realizacji: 10-14 stycznia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1izae5

Podziel się opinią

Share
d1izae5
d1izae5
Więcej tematów