Trwa ładowanie...
d2puou9

21-latek zatrzymany w ramach śledztwa ws. zabójstwa księdza we Francji

• W ramach śledztwa dotyczącego zamordowania księdza w Normandii zatrzymano 21-latka
• Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie jest przesłuchiwany przez służby antyterrorystyczne
• Miał utrzymywać kontakty telefoniczne z dwoma zamachowcami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21-latek zatrzymany w ramach śledztwa ws. zabójstwa księdza we Francji
(AFP)
d2puou9

21-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicach Tuluzy, na południu Francji, i umieszczony w areszcie w ramach śledztwa dotyczącego morderstwa 86-letniego księdza - poinformowały źródła sądowe. Do makabrycznej zbrodni doszło w kościele w Normandii pod koniec lipca.

Zatrzymany w poniedziałek mężczyzna jest obecnie przesłuchiwany przez służby antyterrorystyczne. Zgodnie z francuskim prawem, tymczasowy areszt w sprawach dotyczących terroryzmu może potrwać cztery dni.

Źródła policyjne twierdzą, że 21-latek utrzymywał kontakty telefoniczne z dwoma zamachowcami, którzy brutalnie zamordowali 26 lipca księdza podczas porannej mszy w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray niedaleko Rouen. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

d2puou9

Według śledczych młody mężczyzna nie był obecny na miejscu w dniu zamachu. Chcą jednak ustalić, czy udał się do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w dniach poprzedzających atak.

26 lipca dwaj 19-letni Francuzi o korzeniach muzułmańskich, Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, wzięli zakładników w kościele i zamordowali proboszcza. Zostali następnie zastrzeleni przez policję. W ramach śledztwa zarzuty usłyszał m.in. kuzyn Petitjeana, który według śledczych był świadomy jego planów.

Francuskie media informowały, że zamachowcy poznali się zaledwie kilka dni wcześniej. Nawiązali ze sobą kontakt dzięki szyfrowanemu komunikatorowi internetowemu.

d2puou9

Podziel się opinią

Share
d2puou9
d2puou9
Więcej tematów