Trwa ładowanie...

17 razy podpalał lasy w okolicach Konina. Nie wie, dlaczego to robił

Policjanci z Sompolna i Konina zatrzymali 26-latka, któremu udowodniono 17 podpaleń lasów. Mężczyzna nie wie, dlaczego to robił. Podpaleń dokonywał nawet w czasie, gdy był w pracy.

Share
17 razy podpalał lasy w okolicach Konina. Nie wie, dlaczego to robił
Źródło: KP PSP w Koninie
d6jr3r5

Utrzymująca się przez niemal całe lato susza powoduje, że wzrasta ryzyko pożarów w lasach.

- Od początku sierpnia odnotowaliśmy ich ponad sto – przyznaje Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Koninie.

d6jr3r5

Tylko 18 sierpnia konińscy strażacy wyjeżdżali, aby gasić aż siedem pożarów lasów. Ich sprawcą najczęściej jest człowiek, który nie zachował odpowiedniej ostrożności. Niestety, zdarzają się też celowe podpalenia.

Policjantom z Sompolna i Konina właśnie udało się zatrzymać 26-letniego mężczyznę, któremu udowodniono aż 17 podpaleń lasów. Zatrzymany to mieszkaniec gminy Wierzbinek, notowany wcześniej za kierowanie samochodem pomimo zakazu sądowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości i inne przestępstwa.

Jak się okazało, mężczyzna dokonywał podpaleń w okresie od maja do lipca. Przyznaje, że sam nie potrafi logicznie wyjaśnić, dlaczego to robił.

- Ciekawostką w całej sprawie jest także fakt, że dwukrotnie podpalił las, będąc w pracy. Wystarczyło mu tylko przeskoczyć przez płot i podpalić las będący w sąsiedztwie firmy, w której pracuje – opowiada Marcin Jankowski, oficer prasowy konińskiej policji.

Mężczyzna spowodował straty liczone w tysiącach złotych. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d6jr3r5

Podziel się opinią

Share
d6jr3r5
d6jr3r5
Więcej tematów