Trwa ładowanie...
d2r8860

16-latka przyniosła martwe dziecko do szpitala. Twierdzi, że nie żyło po porodzie

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka, którego ciało do szpitala w Nowym Mieści Lubawskim przyniosła 16-latka. Zarzuty w tej sprawie usłyszał partner dziewczyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka noworodka będzie odpowiadała za zabójstwo
Matka noworodka będzie odpowiadała za zabójstwo (flickr.com, Fot: Piotr Drabik)
d2r8860

Nastolatka powiedziała lekarzom, że poród odbył się w jej domu koło Kurzętnika. Dziecko miało urodzić się martwe 7 marca, a dziewczyna pojawiła się w szpitalu dzień później - podaje RMF FM. Stacja ustaliła, że wersji 16-latki przeczą wyniki sekcji zwłok. Zdaniem biegłego dziecko urodziło się żywe.

Prokuratorzy postawili już zarzuty 17-letniemu partnerowi nastolatki - wyjaśnia RMF FM. Chłopak odpowie za przerwanie ciąży za zgodą kobiety, gdy "dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem ciężarnej".

Zobacz także: Szczecińscy naukowcy: połowa z nas jest zatruta

Rodzice wiedzieli o ciąży?

Partner 16-latki został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia.

d2r8860

Z kolei matka noworodka będzie odpowiadała za zabójstwo. Z racji na jej wiek sprawą zajmie się sąd dla nieletnich. Nastolatkę skierowano do ośrodka wychowawczego, gdzie ma spędzić trzy miesiące.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzice 16-latki wiedzieli o ciąży córki. Do tej pory pracownicy socjalni i policjanci nie zajmowali się tą rodziną.

d2r8860

Podziel się opinią

Share
d2r8860
d2r8860
Więcej tematów