Trwa ładowanie...
d17pjwn

15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego. Radosław Fogiel o Grzegorzu Schetynie: obraża pamięć Powstańców Śląskich

Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, odpowiedział na zarzuty Grzegorza Schetyny. Lider PO stwierdził, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbywają się w Katowicach, bo to okręg wyborczy premiera. – Obraża pamięć Powstań Śląskich – odpowiedział Fogiel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Fogiel odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który skrytykował pomysł organizacji defilady 15 sierpnia w Katowicach
Radosław Fogiel odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który skrytykował pomysł organizacji defilady 15 sierpnia w Katowicach (East News, Fot: eastnews)
d17pjwn

Wicerzecznik partii rządzącej określił słowa Grzegorza Schetyny jako niegodne. - Nawet przy okazji 15 sierpnia, czyli święta narodowego nie jest się w stanie wznieść się ponad swoje drobne polityczne interesiki i wyjść poza paradygmat czysto partyjnego myślenia – zaznaczył Radosław Fogiel.

Wyjaśnił też powody decyzji, aby tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia odbyły się w stolicy Górnego Śląska. - Decyzja, żeby zorganizować centralne obchody święta Wojska Polskiego w Katowicach zapadła dlatego, że w tym roku przypada stulecie Powstań Śląskich - zauważył Fogiel.

- Nie ma to nic wspólnego z tym, kto z Katowic kandyduje - przekonywał. Decyzja o miejscu zorganizowania defilady zapadła na długo przed tym zanim zapadła decyzja o kandydowaniu premiera Mateusza Morawieckiego. - Tego typu insynuacje są po prostu niskie - podkreślił zastępca rzecznika PiS.

d17pjwn

Grzegorz Schetyna ocenił, że tak zorganizowane obchody Święta Wojska Polskiegonie powinny mieć miejsca. - To niegodne i nieprzyzwoite traktowanie Wojska Polskiego, symboli narodowych i tej daty – podkreślił przewodniczący PO.

Centralne uroczystości Święta Wojska Polskiego w czwartek 15 sierpnia z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego trwają w Katowicach. Głównym punktem obchodów będzie wojskowa defilada "Wierni Polsce", która przejdzie ulicami miasta. Tego dnia prezydent wręczy też nominacje generalskie i admiralską oraz odznaczenia państwowe.

Źródło: rmf24.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17pjwn

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d17pjwn

Podziel się opinią

Share
d17pjwn
d17pjwn
Więcej tematów