Trwa ładowanie...

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Grzegorz Schetyna krytykuje rząd

Święto Wojska Polskiego zostanie uczczone przez przedstawicieli rządu w Katowicach, nie w Warszawie. Szef PO Grzegorz Schetyna twierdzi, że to "niegodne traktowanie symboli narodowych i tej daty" i polityczna kalkulacja.

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach. Grzegorz Schetyna krytykuje rządŹródło: twitter.com, fot: Platforma Obywatelska
dzwa6lm
dzwa6lm

- Obchody 15 sierpnia, dnia Wojska Polskiego, będą odbywać się w Katowicach, dlatego, że jest to okręg wyborczy obecnie urzędującego premiera - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna wraz z kierownictwem partii złożyli wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

- To niegodne i nieprzyzwoite traktowanie Wojska Polskiego, symboli narodowych i tej daty - ocenił rządowe obchody święta w Katowicach. Schetyna zobowiązał się, że po wygranych wyborach przygotuje godne obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zbuduje też muzeum upamiętniające tę zwycięską dla Polski batalię.

15 sierpnia. Defilada 2019 w Katowicach, a nie w Warszawie

Święto Wojska Polskiego zostanie uczczone w stolicy Śląska w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i innych przedstawicieli rządu. W południe głowa państwa wręczy nominacje generalskie, admiralskie oraz odznaczenia państwowe.

Zobacz też: "Piłsudski". Jest zwiastun polskiej produkcji

Defilada wojskowa będzie głównym punktem obchodów rocznicy. Ma ona rozpocząć się o godzinie 13:40. Wcześniej prezydent złoży wieniec przed pomnikiem Powstańców Śląskich.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzwa6lm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwa6lm
Więcej tematów