Trwa ładowanie...
d2w3in4

15. rocznica śmierci Jana Pawła II. Premier Mateusz Morawiecki wspomina papieża i swojego ojca

Mija 15 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Premier Mateusz Morawiecki był na Placu Zwycięstwa w Warszawie, by "złożyć hołd człowiekowi stanowiącemu symbol nadziei i wiary w polską solidarność". W poruszającym wpisie wspominał też swojego śp. ojca Kornela Morawieckiego.
Share
Premier Mateusz Morawiecki zamieścił poruszający wpis
Premier Mateusz Morawiecki zamieścił poruszający wpisŹródło: East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER
d2w3in4

"Piętnaście lat temu miliony ludzi na całym świecie z niepokojem oczekiwały informacji o stanie zdrowia Jana Pawła II. W moim sercu tliła się nadzieja, że może i tym razem nasz Ojciec Święty wyjdzie z tego, przecież tyle razy Dobry Bóg zachowywał Go przy nas, abyśmy wszyscy radowali się Jego miłością i dobrocią. Ale widocznie Dobry Bóg miał inne plany względem Ojca Świętego i 2 kwietnia o godzinie 21.37 powołał Go do siebie" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Razem z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim był na Placu Zwycięstwa w Warszawie. Tam w czerwcu 1979 r., podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II mówił: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi Tej ziemi".

"'Pokolenie JPII', to przesłanie, transformacja myśli i czynów, które wpisują się dziedzictwo Jana Pawła II. To nasza postawa wobec systemu komunistycznego , to Solidarność, to wolność i wspólnota europejska. Rozumiał to doskonale mój śp. Ojciec, który wraz z przyjaciółmi, witał Papieża w 1979 roku z transparentem, na którym było wypisane 'Wiara Niepodległość' - napisał szef rządu.

d2w3in4

Zobacz też: Przesunięcie terminu wyborów. Kto powinien o tym zdecydować?

Zacytował słowa papieża, które, jak podkreślił, "wbiły się w jego serce". "Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna".

d2w3in4

Premier nazwał Jana Pawła II "człowiekiem stanowiącym symbol nadziei i wiary w polską solidarność". "Dzięki tym wartościom wygraliśmy wtedy - i wygramy teraz" - zaznaczył.

Przeczytaj również:
Donald Trump: Jan Paweł II rzucił wyzwanie represyjnym siłom komunizmu
Jan Paweł II i Wanda Rutkiewicz. Jak spotkali się Polacy, którzy zaszli najwyżej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w3in4

Podziel się opinią

Share
d2w3in4
d2w3in4
Więcej tematów