Trwa ładowanie...
d2q0iub

Donald Trump: Jan Paweł II rzucił wyzwanie represyjnym siłom komunizmu

Prezydent Stanów Zjednoczonych wydał specjalne oświadczenie z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Podkreślił w nim, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi i jego postawie w wyjątkowo trudnych czasach walki z komunizmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump wspomina zasługi i naukę Jana Pawła II.
Donald Trump wspomina zasługi i naukę Jana Pawła II. (East News)
d2q0iub

Niektóre przemówienia stają się najważniejsze w historii. Wpisujemy je w ciąg dziejów, opieramy na nich mitologię narodu. W polskiej opowieści o historii takim przemówieniem jest homilia papieża z 2 czerwca 1979 roku.

Teraz wspomina ją nawet urzędujący prezydent USA. W opublikowanym w niedzielę oświadczeniu Donald Trump zaznaczył, że razem z pierwszą damą Stanów Zjednoczonych wspominają Jana Pawła II, którego słowa 40 lat temu poruszyły dusze Polaków i pomogły obalić Żelazną Kurtynę.

d2q0iub

"Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej" - napisał Trump.

Zobacz także: Wybory do PE. Jacek Sasin uderza w Donalda Tuska

Lider Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że msza święta w Warszawie i słowa, które na niej padły, odbiły się głośnym echem na całym świecie. Zdaniem Trumpa, było to przesłanie nie tylko dla Polaków, ale dla całego świata.

d2q0iub

"Jego słowa były wyzwaniem rzuconym represyjnym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy" - podkreśla Donald Trump.

Prezydent zaapelował więc, by nie zapominać o przesłaniu Jana Pawła II. "Nadal starajmy się czerpać siłę z jego słów oraz odwołania do wielkiego boskiego miłosierdzia, mocy i chwały" - napisał Donald Trump.

Źródło: polskieradio24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q0iub

Podziel się opinią

Share
d2q0iub
d2q0iub
Więcej tematów